Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 204 громади!

Про заборону будівництва установки по виробництву оксиду пропілену ТОВ "Карпатнафтохім"

Звіт про вплив на довкілля від роботи даної установки викликає недовіру у населення Калущини.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

05.11.2019 68-п


Автору петиції «Про заборону будівництва установки по виробництву оксиду пропілену ТОВ "Карпатнафтохім"»
Гекалу В.В.
gekalovasil@gmail.com

Шановний Василю Вікторовичу!
На Ваше звернення у вигляді електронної петиції «Про заборону будівництва установки по виробництву оксиду пропілену ТОВ "Карпатнафтохім"» від 24 жовтня 2019 року, повідомляємо наступне.
Процедура будівництва та запуску нового виробництва, згідно чинного законодавства, передбачає кілька етапів, які відбувались, у даному випадку, наступним чином:
1. Рішенням Калуської міської ради від 25.10.2018 №1877 «Про надання дозволу на розроблення проекту детального планування території для будівництва нових установок на орендованих земельних ділянках на вул. Промисловій,9 в м. Калуші» надано дозвіл на розробку проекту детального планування території для будівництва нових установок на орендованих земельних ділянках (площею 21,2738 га кадастровий номер 2610400000:02:001:0129, площею 0.2302 га кадастровий номер 2610400000:02:001:0082, площею 84,2257 га кадастровий номер 2610400000:02:001:0038, площею 7,8358 га кадастровий номер 2610400000:02:001:0128) на вул. Промисловій, 9 у м. Калуші (http://kalushcity.golos.net.ua/?page=rishenna&id=1789).
2. Рішенням Калуської міської ради від 29.11.2018 №1937 «Про затвердження проекту детального планування території для будівництва нових установок на орендованих земельних ділянках на вул. Промисловій, 9 в м. Калуші» затверджено проект детального планування території для будівництва нових установок на орендованих земельних ділянках (http://kalushcity.golos.net.ua/?page=rishenna&id=1856).
3. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 11.12.2018 № 275 «Про надання містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок в м.Калуші» затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва (додаток 2 до вказаного рішення - Нове будівництво установки з виробництва оксиду пропілену потужністю 2700т/рік на вул.Промисловій, 9 в м.Калуш).
Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (ст.11 п.1) суб’єктом господарювання (Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРПАТНАФТОХІМ") для отримання рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування про провадження планованої діяльності подається:
- звіт з оцінки впливу на довкілля;
- звіт про громадське обговорення;
- висновок з оцінки впливу на довкілля.
4. З метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності підприємства ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ", 19 квітня 2019 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено «Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля»
(http://kalushcity.if.ua/news/category/city/2019/04/19/20208/view).
Перші громадські слухання відбулися 05 червня 2019 року о 11:00 год. в актовому залі управління ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" (м. Калуш, вул. Промислова, 4). Слід зазначити, що на вказаному громадському слуханні на підприємство не змогли потрапити усі бажаючі, а тому представники громадськості звернулися до керівництва підприємства провести повторні громадські слухання в одному з приміщень комунальних закладів міста.
5. У липні департамент екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України надав свою оцінку аналізу впливу на довкілля ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ". Оскільки до звіту було висловлено ряд серйозних зауважень, Міністерство відмовило у видачі документа дозвільного характеру — висновку з оцінки впливу на довкілля, а підприємство було змушене розпочати процедуру з початку.
6. 16 серпня 2019 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено «Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ”
(http://kalushcity.if.ua/news/category/city/2019/08/16/21777/view).
18 вересня 2019 року на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено чергове «Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля», в якому вказано, що другі громадські слухання відбудуться 21 жовтня 2019 року о 11:00 год. в ПК «Мінерал» (м. Калуш, вул. Чорновола, 20).
7. Громадськості було надано можливість безоплатного доступу до всієї (з урахуванням вимог чинного законодавства) інформації, що стосується процесу прийняття висновку про вплив нової установки на довкілля. Ознайомитись із звітом про оцінку впливу на довкілля та іншою додатковою інформацією, можна було за місцем їх розміщення, починаючи з 23 вересня 2019 року (щоденно, окрім вихідних):
- у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» (м. Калуш, вул. Промислова, буд. 4);
- в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради (м. Калуш, вул. С. Бандери, 28).
Звіт з оцінки впливу на довкілля містить 536-ть аркушів.
Однак до часу проведення громадських слухань жоден мешканець нашого міста не звертався до Управління з питань надзвичайних ситуацій з метою ознайомитись з цією інформацією.
21 жовтня 2019 року в ПК «Мінерал» відбулися громадські слухання в рамках громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва нової установки ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ". Організатором слухань виступив Національний екологічний центр України. На громадському слуханні були також присутні перший заступник міського голови Галина Романко, начальник земельного відділу Володимир Мельник, начальник відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру, головний архітектор міста Роман Кузик та начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Головатчук.
Усі пропозиції та зауваження, які було озвучено на громадських слуханнях по обговоренню звіту про вплив на довкілля 21 жовтня 2019 року підприємством передано профільному Міністерству (Міністерство енергетики та захисту довкілля України), яке має їх розглянути та надати (або ж відмовити у наданні) протягом 25-ти робочих днів з дня завершення громадського обговорення свій висновок до звіту про вплив на довкілля планованої діяльності.
Відповідно до ст.12 п.1 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» висновок з оцінки впливу на довкілля, інші рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади або органів місцевого самоврядування у процесі здійснення оцінки впливу на довкілля можуть бути оскаржені будь-якою фізичною чи юридичною особою в судовому порядку.
8. Після того, як Міністерство енергетики та захисту довкілля України надасть позитивний висновок щодо звіту, суб’єкт господарювання (ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ») повинен звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області для отримання дозволу на початок будівельних робіт.
Отже, враховуючи вищенаведене, та, зважаючи на:
- резонанс, який викликало в місті громадське обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»;
- той факт, що після першого громадського обговорення Міністерство екології та природних ресурсів України не надало позитивного висновку щодо звіту про оцінку впливу на довкілля, в тому числі завдяки зауваженням, висловлених громадськістю на слуханнях;
- те, що Калуська міська рада, відповідно до чинного законодавства, не має повноважень щодо надання чи ненадання дозволу на будівництво нової установки (ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим органам місцевих рад делеговано повноваження щодо підготовки і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля та визначення в установленому порядку розмірів відшкодувань підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки),
з метою врахування інтересів мешканців міста та одного з найбільших промислових підприємств області, для більш детального вивчення порушеного у петиції питання, її буде винесено на розгляд профільної постійної комісії міської ради із залученням бажаючих представників громадськості та ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», а також, за потреби, чергової сесії міської ради.
Про результати розгляду Вам буде повідомлено додатково.Міський голова Ігор Матвійчук

Т.Нижник
6-28-22
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Петицію підписали 181 особа з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГЕКАЛО ВАСИЛЬ ВІКТОРОВИЧ

Початок збору підписів:

24 жовтня 2019 р.

Відповідь дана:

5 листопада 2019 р.