Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Про вилучення (викуп) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельної ділянки - кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатру «Відродження».


Про вилучення (викуп) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельної ділянки - кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатру «Відродження», який на ній розташований, у власника ТзОВ «Відродження-2011» для облаштування міського майданчика відпочинку.
Зважаючи на великий суспільний резонанс навколо питання знищеної центральної площі міста й обурення громади щодо будівництва на ній багатоповерхового житлового будинку з підземним паркінгом.
1. Вилучити (викупити) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельну ділянку кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатр «Відродження», що на ній розташований, у власника ТзОВ «Відродження-2011» для облаштування міського майданчика відпочинку.
2. Організувати конкурс проектів реконструкції площі.
3. Даний проект втілити за рахунок коштів, зібраних підприємствами, небайдужими підприємцями, меценатами міста, творчими колективами та ін. для чого відкрити відповідний цільовий рахунок.
4. Увіковічити імена меценатів й тих, хто будь-яким чином сприяв відбудові історико-архітектурного ареолу в центрі міста шляхом встановлення пам’ятної дошки як елемента подяки за їх активну й рішучу громадську позицію на благо громади міста й безцінний вклад в його розбудову та перспективу розвитку.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


Від 05.03.2021 № 85-п


Автору петиції «Про вилучення (викуп) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельної ділянки - кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатру «Відродження»
п.Сікорі О.М.
vr.sikora@gmail.com

Шановна Ольго Мирославівно!
На Ваше звернення, у вигляді електронної петиції «Про вилучення (викуп) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельної ділянки - кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатру «Відродження», повідомляємо наступне.
Земельна ділянка кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та будівля кінотеатру «Відродження» перебувають у приватній власності ТОВ «Відродження -2011».
Так, правовідносини щодо відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності регулюються Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».
Статтею 2 цього Закону передбачено, що його дія поширюється на суспільні відносини, пов'язані з викупом земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для забезпечення суспільних потреб чи пов'язані з примусовим відчуженням зазначених об'єктів нерухомого майна з мотивів суспільної необхідності, якщо такі потреби не можуть бути забезпечені шляхом використання земель державної чи комунальної власності.
Крім цього, згідно ч. 1 ст. 7 цього ж Закону органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, визначених цим Законом, мають право викупу земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для таких суспільних потреб:
- забезпечення національної безпеки і оборони;
- будівництво, капітальний ремонт, реконструкція та обслуговування лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, нафто-, газо- та водопроводів, ліній електропередачі, зв'язку, аеропортів, морських портів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об'єктів, необхідних для їх експлуатації;
- розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій в Україні згідно з міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
- розміщення та обслуговування об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин;
- будівництво захисних гідротехнічних споруд;
- будівництво та обслуговування нафтових і газових свердловин та виробничих споруд, необхідних для їх експлуатації, споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва;
- створення міських парків, будівництво дошкільних навчальних закладів, майданчиків відпочинку, стадіонів та кладовищ;
- розташування об'єктів природно-заповідного фонду.
Частиною 2 вказаної вище статті Закону визначено, що рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб, визначених частиною першою цієї статті, органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування приймають на підставі генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, матеріалів погодження місця розташування таких об'єктів проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та іншої документації із землеустрою, затверджених в установленому законодавством порядку.
Станом на сьогоднішній день не існує затвердженої належним чином містобудівної або землевпорядної документації яка передбачає створення на земельній ділянці кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 міського майданчика для відпочинку, або інших об’єктів передбачених ч. 1 ст. 7 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».
Пунктом 2 статті 12 вищевказаного закону передбачено, що викуп земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, може здійснюватися лише за згодою їх власників.
У разі неотримання згоди власника земельної ділянки та об'єкта нерухомого майна, що на ній розміщений, з викупом цих об'єктів для суспільних потреб зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності і виключно під розміщення:
1) об'єктів національної безпеки і оборони;
2) лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, магістральних трубопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, морських портів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об'єктів, необхідних для їх експлуатації;
3) об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин
4) загальнодержавного значення;
5) об'єктів природно-заповідного фонду;
6) кладовищ.
Враховуючи викладене вище, а також те, що створення майданчика відпочинку не підпадає під дію ст.15 Закону «Підстави для примусового відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності» повідомляємо, що вилучення (викуп) для суспільних потреб (суспільної необхідності) земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:13:005:0024 та кінотеатру «Відродження» можливе після виконання вимог передбачених ч. 2 ст. 7 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».
Що стосується організації конкурсу проєктів реконструкції площі, інформуємо, що в Програмі регенерації центральної (історичної) частини м.Калуша, яка розроблятиметься на виконання протокольного доручення, висловленого в ході пленарного засідання міської ради 17 грудня 2020 року, буде передбачено проведення конкурсу.

Міський голова Андрій Найда

Вик.Т.Нижник, 62822
В.Мельник, 66729,
Р.Кузик, 66816
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 154 особи з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Ольга Сікора Мирославівна

Початок збору підписів:

3 лютого 2021 р.

Відповідь дана:

9 березня 2021 р.