Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 266 громад!

Недопущення продажу підвального приміщення під будинком за адресою пр. Лесі Українки 15б

В кінці 2020 р. жильцям будинку розташованому за адресою пр. Лесі Українки 15а та 15б стало відомо, про наміри винести на розгляд сесії Калуської міської ради рішення про продаж підвального приміщення, розташованого під будинком за адресою пр. Лесі Українки 15б.
При з'ясуванні обставин, з'ясувалось, що дане приміщення не було передано в управління ОСББ "ПРОСПЕКТ 15А" (Код ЄДРПОУ 43383798) зареєстрованого 04.12.2019 р. в будинках за адресою пр. Лесі Українки 15а та 15б від управляючої компанії ТОВ "УК "КОМФОРТ-ДІМ" (Код ЄДРПОУ 42192504), оскільки, незрозумілим чином для жильців будинку підвальне приміщення зосталось у комунальній власності Калуської міської ради (відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 18.09.2019).

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного фонду" власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень у будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою. Допоміжні приміщення (підвали тощо) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.
Згідно з частиною 2 статті 382 та статті 387, 391 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Підвальне приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення);
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" розпорядження спільним майном будинку (підвальними приміщеннями) належить виключно до компетенції зборів співвласників будинку.

ЖИЛЬЦІ БУДИНКУ ЗА АДРЕСАМИ ПР. ЛЕСІ УКРАЇНКИ 15А ТА 15Б ПРОТИ ПРОДАЖУ ПІДВАЛЬНИХ ПРИМІЩЕНЬ!!!!

При продажі підвалу будинку (набуття статусу приватної власності) жильці позбавляються можливості повноцінно здійснювати управління будинком, оскільки втрачають доступ до комунікацій (каналізаційних та водопровідних мереж) які проходять підвалом будинку, та можливість спостереження за станом важливих конструктивних елементів (фундаменти).

Продаж приміщення підвалу під будинком за адресою пр. Лесі Українки15Б містить наступні ризики для жильців будинку:

- конфлікт інтересів між ймовірним власником підвального приміщення і жильцями (власниками комунікацій, які проходять через це підвальне приміщення) пов'язаний з розміщенням комунікацій. Можливий навіть варіант, що жильців будинку змусять сплачувати кошти за проходження комунікацій через приміщення яке перейде в приватну власність!!!
- втрата доступу до комунікацій будинку (каналізаційні та водопровідні мережі), які проходять в підвальному приміщенні. У випадку виходу їх з ладу, провести їх ремонт практично стає неможливим, оскільки власник підвального приміщення, на правах приватної власності, може обмежити доступ до нього;
- при набутті приміщенням статусу приватної власності, дане приміщення, відповідно до Цивільного кодексу України, на розсуд власника може бути перепроданим або виступати в якості заставного майна. Що в першому, що в другому випадку – це зміна кінцевого власника і відповідно посилення вищенаведених ризиків;
- втручання власником підвального приміщення в проект інженерних мереж, що ставить під загрозу забезпечення жильців будинку послугами водозабезпечення та водовідведення;
- нанесення непоправної шкоди елементам конструкції будинку внаслідок провадження господарської діяльності власником підвального приміщення.

Шановний Андрій Михайлович, звертаємось до Вас з проханням не допустити порушення прав жильців будинку на підвальне приміщення під будинком за адресою пр. Лесі Українки 15б та не виносити на розгляд сесії Калуської міської ради питання продажу підвального приміщення під будинком пр. Лесі Українки 15б.

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Станом на 5 грудня петицію підписали 69 осіб з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Мармуш Валентина Іванівна

Дата створення:

23 березня 2021 р.