Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Про заборону діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Калуської міської ОТГ

На території міста Калуша існує парафія Української Православної Церкви, яка підпорядкована Московському Патріарху Кирилу. УПЦ Московського Патріархату носить відверто антидержавницький та антиукраїнський характер, її філії часто служать опорними пунктами ФСБ Росії.

Щоб зняти відповідні підозри з калуської парафії УПЦ МП, цій громаді направлене звернення від громадськості Калущини з пропозицією перейти в підпорядкування Православної Церкви України на чолі з Митрополитом Єпіфанієм. На теперішній момент відповіді на це звернення не надійшло.

Враховуючи викладене, у випадку якщо реєстрація громади Московського Патріархату до Київського Патріархату найближчим часом не відбудеться, для запобігання антиукраїнських проявів пропонуємо:

Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного часу», керуючись ч.4 ст42.ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» на період військового стану заборонити на території Калуської ОТГ діяльність Православної Церкви Московського Патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Шановна Христино Олегівно!

На Ваше звернення у вигляді електронної петиції «Про заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території Калуської міської ОТГ» від 04 березня 2022 року, яку підтримали понад 150 мешканців громади, повідомляємо наступне.
Калуська міська рада підтримує петицію про заборону діяльності церкви Московського патріархату на території Калуської міської територіальної громади.
Однак, відповідно до чинного законодавства, зокрема Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, питання заборони діяльності або скасування державної реєтрації релігійних організацій не належить до компетенції органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.16 вищевказаного Закону, у разі порушення релігійною організацією згаданого Закону та інших законодавчих актів України, діяльність такої організації може бути припинена за рішенням суду. Цією ж статтею регламентовано вичерпний перелік підстав для припинення діяльності релігійної організації в судовому порядку.
Також звертаємо Вашу увагу, що на позачерговій сесії Калуської міської ради 10 березня 2022 року прийнято Звернення до вірних православних парафіян Московського патріархату щодо єднання з Помісною Православною Церквою України, яке схвалено рішенням № 1308 наступного змісту:
“Сьогодні ніхто не може бути байдужим до тієї ситуації, яка склалася в Україні внаслідок жорстокої воєнної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Зараз ввесь український народ страждає від російської навали. Кожна російська бомба, ракета, снаряд на українській землі показує справжнє лице держави-агресора.
Під ярмом кремлівської тиранії український народ жив століттями, ціна яких – мільйони закатованих голодом та репресіями. У ці дні російська армія обстрілює усі церкви у містах України незалежно від приналежності. В тому числі гинуть і вірні Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Саме зараз настав той час, коли всі вірні християни, які до цього часу ще належали до Московського патріархату, повинні зробити свій вибір. Багато з вас вже замислюються над тим, що далі неможливо перебувати в юрисдикції російського патріарха.
Помісна Православна Церква України відкрита до єднання з усіма віруючими православними християнами.
Закликаємо усіх ієрархів УПЦ МП спільно із Митрополитом Онуфрієм скликати відповідний собор задля відлучення від Московського патріархату та єднання з Помісною Православною Церквою України.
Ми звертаємося до усіх вірних УПЦ МП відкрити свої очі та побачити, що сьогодні ворог вбиває усіх українців, жінок та дітей, старих та немічних. Ми закликаємо вас не стояти осторонь, адже цілий світ солідарний з Україною та твердо засуджує російську агресію. Зараз немає часу на роздуми, настав час вам визначитись, як це передбачено у Святому Письмі – або «так» і ви з Україною, або «ні» і ви на стороні ворога України.».Міський голова Андрій НАЙДА


Вик. Т.Нижник
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 152 особи з 150 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бідонько Христина Олегівна

Початок збору підписів:

14 березня 2022 р.

Відповідь дана:

16 березня 2022 р.