Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Припинити щорічну побілку дерев, бордюрів і стовпів

Щовесни всі міста України охоплює одне і те ж безглузде явище. Сотні тисяч бюджетних гривень і сотні людино-годин роботи витрачаються на побілку дерев, опор електромереж і бордюрів, а також будь-яких бетонних балок чи просто гранітних валунів, які подекуди кладуть для обмеження наскрізного проїзду у подвір'ях багатоквартирних будинків.

Запитання: навіщо?

В жодній країні цивілізованого світу ніхто так не робить. Є радянський міф про боротьбу зі шкідниками дерев, але він точно не може розповсюджуватися на бетонні та гранітні елементи вулиць. До того ж, у сусідніх Польщі, Словаччині такі ж дерева у такому ж кліматі чудово обходяться без побілки.
Також є чутка про те, що подібне правило існує з часів радянського військового статуту, де така побілка мала б допомагати пересуванню військової техніки в темну пору доби в умовах маскування (з вимкненими фарами). У 2019 році це звучить неймовірно безглуздо.

Натомість, чисті дерева без побілки і благородний ненав'язливий сірий колір бетону/граніту набагато краще виглядають у міському середовищі, ніж контрастна побілка, яка лише збільшує рівень візуального шуму.

Прохання:
Припиніть це, будь ласка. Гроші, за які закуповуються тонни білила можуть бути витрачені на щось більш корисне, як і робочий час людей, які те вапно наносять на кожен кущ і камінець.

Що можна було б придбати натомість:
- Насіння багаторічних злаків і висаджувати їх на клумбах вздовж прогулянкових алей по вулиці Незалежності, наприклад. Вони не потребують догляду і виглядають краще за більшість чорнобривців, які потрібно регулярно прополювати і поливати. Зараз такі широко застосовуються у благоустрої нових житлових районів у країнах ЄС.
- Вкласти ці кошти у спорудження сучасного дитмайданчика, де є місце розвитку дитячої уяви, замість по-клоунськи барвистих (діти люблять не кольорове, а цікаве) всюди однакових металево-пластикових конструкцій. Тут поряд якраз зареєстрована петиція з цього приводу.
- Організувати правильне освітлення і розмітку кількох пішохідних переходів.
- Встановити додаткові сміттєві баки для роздільного збору скла у тих контейнерних майданчиках, де їх досі немає (наприклад, біля будинків 3 і 5 по вул. Маяковського.)

Дякую за увагу.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 29 травня петицію підписали 40 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ЮРЧЕНКО ВІКТОР ЮРІЙОВИЧ

Дата створення:

25 березня 2019 р.