Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 258 громад!

Розглянути можливість врахування у діяльності Херсонської міської ради принципів викладених у програмі “Zero Waste Cities”

Основними принципами державної політики у сфері поводження з відходами, визначеними Законом України “Про відходи”, є пріоритетний захист навколишнього природного середовища і здоров’я людини від негативного впливу відходів, забезпечення ощадливого використання матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, науково обґрунтованого узгодження екологічних, економічних і соціальних інтересів суспільства щодо утворення та використання відходів з метою забезпечення його сталого розвитку.
Статтею 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції: забезпечують реалізацію екологічної політики України, екологічних прав громадян; затверджують місцеві екологічні програми; організовують вивчення навколишнього природного середовища тощо.
Відповідно до вимог статі 21 Закону України «Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують, у тому числі виконання вимог законодавства про відходи; затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням.
В місті Херсон на теперішній час склалася ситуація, коли необхідно зменшувати кількість відходів, які утворюються. Після реформи децентралізації відбулося збільшення площі територіальної громади, тобто збільшилася і кількість відходів від населення та організацій. Але єдиним місцем захоронення відходів у місті Херсоні є міське сміттєзвалище твердих побутових відходів (ТПВ), яке розташоване на вулиці Ракетній, на відстані одного кілометру на південь від русла річки Вірьовчина та півкілометра на схід від житлової забудови.
На сьогодні Херсонська громада не має даних з аналізу морфології відходів, існує брак інформації про те, які в містах утворюються відходи, хто їх утворює та хто має нести за це відповідальність. Місту необхідно розуміти, які відходи переробляються і які ні, відповідно, організувати пошук рішень на основі даних. Такі дані дозволять пропонувати правильні рішення на рівні територіальної громади.
Пропонуємо Херсону стати третім після Львова та Люботина містом з нульовими відходами в Україні яке приєднується до програми “Перехід до “нуля відходів”: одна спільнота за іншою” у рамках програми “Zero Waste Cities”.
Основна мета програми – зменшення кількості відходів, які йдуть на захоронення. В подальшому на прикладі можна буде показати іншим громадянам, як втілити на практиці принцип «нуль відходів», що в кілька разів скоротить кількість відходів, які утворюються.
Враховуючи, що місто Херсон займає останнє місце у рейтингу кращих міст України, з метою покращення якості життя у місті Херсон, поступового зменшення кількості відходів для підвищення сталості, економічної стійкості та соціальної згуртованості пропонуємо Херсонський міської раді розглянути можливість врахування у діяльності Херсонської міської ради принципів викладених у програмі “Zero Waste Cities” шляхом:
1. Укладання Меморандуму між Херсонською міською радою та Zero waste Europe та приєднатись до проекту «Перехід до «нуля відходів»: одна спільнота за іншою» у рамках програми Zero Waste Cities.
2. Прийняти програму поводження з відходами у місті Херсон з урахуванням принципів викладених у проекті «Перехід до «нуля відходів»: одна спільнота за іншою» у рамках програми Zero Waste Cities;
3. Залучити до розробки програми поводження з відходами у місті Херсон громадські організації міста Херсон чия діяльність пов’язана з захистом навколишнього природного середовища.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 27 травня петицію підписали 80 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Карлюка Дмитро Олександрович

Дата створення:

11 жовтня 2021 р.