Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 217 громад!

Дозволити індивідуальне опалення поквартирно та створити програму переходу міста на автономне опалення!

Централізоване опалення, всім відомий факт, не є енергоефективним. Підтримання та створення котелень вимагає суттевих коштів, система розбалансована, а отже тепло до багатьох домівок доходить дуже низької якості. Люди не задоволені - борги зростають, що не сприяє вирішенню проблеми конкретних абонентів і міста загалом.
Портібно перенімати досвід розвиненних европейських країн! Значно еконімніше надати всім охочім можливість самостійного переходу на індивідуальне опалення, або можливість переходу на міні-котельні окремих багатоквартирних домів. Просимо створити програму переведення міста на індивідуальне/автономне опалення (поквартирно чи побудинково).
За раціональне використання коштів та ресурсів!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію від 26.10.2018 щодо дозволу на індивідуальне опалення поквартирно та створення Програми переходу міста на автономне опалення, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін), дана петиція була винесена 31.10.2018 на розгляд постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності. Але в зв’язку з відсутністю на засіданні комісії автора петиції (запрошення було направлено на електронну адресу автора 29.10.2018 о 8 год 51 хв), члени комісії прийняли рішення перенести розгляд зазначеної петиції на наступне засідання та повторно запросити автора петиції Бондаренко Н.О. для надання роз’яснення та відповідної інформації щодо підстав подання даної петиції.
Про дату, час та місце проведення чергового засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності буде повідомлено додатково на E-mail: natafromkirov@gmail.com.
Про можливість щодо присутності на засіданні комісії можна повідомити за телефонами: 24 15 37, 24 07 11, 24 03 14, (066) 921 39 23.


В доповнення до раніше наданої відповіді від 05.11.2018 № Ко-12472/44-п на електронну петицію від 26.10.2018 щодо дозволу на індивідуальне опалення поквартирно та створення Програми переходу міста на автономне опалення повідомляємо наступне.
06.12.2018 петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності.
У результаті розгляду петицію не підтримано.
Враховуючи те, що питання має соціальну потребу мешканців міста, було рекомендовано заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мосіну О.В. створити робочу групу щодо дозволу індивідуального опалення поквартирно та створення Програми переходу міста на автономне опалення та включити до складу робочої групи автора петиції Бондаренко Наталію Олександрівну.
В подальшому питання буде перебувати в компетенції та на контролі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мосіна О.В.В доповнення до раніше наданої відповіді на електронну петицію від 26.10.2018 року щодо надання дозволів на встановлення індивідуального опалення поквартирно та створення Програми переходу міста на автономне опалення повідомляємо наступне.
Відповідно до Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року № 4, питання реалізації прав споживачів при відмові від централізованого теплопостачання здійснюється постійно діючою міжвідомчою комісією для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання (далі – Комісія).
Рішенням Комісії надання дозволів на відключення квартир від мереж централізованого опалення можливо за умови, якщо на стояковому трубопроводі залишилась тільки одна квартира, яка під’єднана до централізованого опалення, або декілька окремих квартир, якщо всіма власниками подано заяви про відключення від мереж централізованого опалення.
Одним із важливих та пріоритетних напрямків роботи Міської ради міста Кропивницького як органу місцевого самоврядування, є комплексна модернізація системи теплопостачання міста Кропивницького з проведенням
часткової децентралізації та оптимізації потужностей джерел теплової енергії.
Згідно із пунктом 1.3 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.04.2006 року № 147 «Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення енерго- та екологоефективних схем теплопостачання населених пунктів України» (далі - Наказ) схема теплопостачання є предпроектним документом, в якому обґрунтовується економічна доцільність та господарська необхідність проектування і будівництва нових, розширення та модернізація діючих джерел теплової енергії і теплових мереж. Відповідно до пункту 2.1.2 Наказу схеми теплопостачання можуть розроблятися спеціалізованими проектними організаціями, діяльність яких підтверджена відповідною ліцензією.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про теплопостачання», розроблена схема теплопостачання або програма модернізації систем теплопостачання, погоджується в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, та відповідно після погодження затверджується органом місцевого самоврядування.
Проектом Програми утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста Кропивницького на 2017-2021 роки, передбачено кошти на виготовлення схеми теплопостачання міста Кропивницького. 
Після розроблення схеми теплопостачання буде можливість проведення узагальнення та аналізу існуючої системи теплопостачання, перспективи забудови, а також розроблення першочергових невідкладних заходів щодо оптимальної роботи котелень, теплових мереж та їх модернізації і реконструкції.  
Враховуючи вищевикладене, в створенні робочої групи переходу міста на автономне опалення не має потреби.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОНОМІКА ТА ФІНАНСИ

Петицію підписали 476 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

БОНДАРЕНКО НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

Початок збору підписів:

11 вересня 2018 р.

Відповідь дана:

6 листопада 2018 р.