Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 217 громад!

Аквапарк

В нашому місті з населенням понад 250000 людей нажаль так мало закладів та місць для сімейного відпочинку, а точніше їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Особливо це відчувається в період канікул і відпусток. В літку коли хочеться прохолоди, а взимку коли так мрієш про тепло було б просто чудовою альтернативою збудувати та відкрити Аквапар (відкритого та закритого типу). Це б сприяло туристичному розвитку міста, а також додаткове створення робочих місць. Вдале географічне розташування посприяло б розвитку та наповненню даного закладу.
Хотілося б щоб міський голова, депутати посприяли у створенні такого закладу.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію від 10 травня 2019 року щодо побудови та відкриття Аквапарку в місті Кропивницькому, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 17 травня 2019 року на засіданні постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики.
У результаті розгляду петицію підтримано та надано доручення департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі
та інвестицій Міської ради міста Кропивницького спільно з управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, управлінням містобудування та архітектури, управлінням капітального будівництва та управлінням молоді та спорту Міської ради міста Кропивницького опрацювати вищезазначену петицію згідно з чинним законодавством щодо можливості вирішення питання з залученням коштів інвесторів.
В подальшому питання буде перебувати в компетенції та на контролі департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Міської ради міста Кропивницького.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.В доповнення до раніше наданої відповіді на електронну петицію щодо побудови та відкриття Аквапарку в місті Кропивницькому, повідомляємо наступне.
За результатами засідання постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді і спорту департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій надано доручення опрацювати дане питання згідно з чинним законодавством.
Оскільки процес створення аквапарку починається з вивчення місця його передбачуваної установки та площі забудови, департаментом спільно з профільними виконавчими органами міської ради опрацьовано питання наявності 4-х вільних земельних ділянок в межах міста (1,43 га, 1,8 га, 2,7 га та 10,0 га), які потенційно можуть бути використані під будівництво аквапарку.
Розуміючи те, що проєктування і будівництво аквапарку – досить складний процес, що вимагає відповідального і зацікавленого підходу в забезпеченні безпечного та цікавого відпочинку для майбутніх відвідувачів, департамент листом від 02 серпня 2019 року № 3917/21-05-26 звернувся до Асоціації аквапарків України (далі - асоціація) з проханням надати рекомендації щодо економічного обґрунтування будівництва аквапарків, роз'яснення вимог щодо їх розміщення, експлуатації та функціонування з метою подальшої розробки концепції аквапарку.
У зв'язку з тим, що міжнародна технічна допомога є безповоротною фінансовою допомогою, яка не надається на реалізацію проєктів, що мають на меті отримання прибутку, а залучення кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій тягне за собою питання створення комунального підприємства, відшкодування відсотків за користування кредитом та повернення тіла кредиту з міського бюджету, у листі до асоціації було зазначено, що будівництво аквапарку планується за рахунок інвестиційних коштів, у разі визначення доцільності реалізації такого проєкту на території міста.
У відповідь асоціація підтвердила свою готовність надати кваліфіковану підтримку у виборі місця розташування майбутнього аквапарку, розробці проєкту і підготовці всіх необхідних документів з урахуванням відповідних технічних та економічних рішень саме для нашого міста. Зазначені послуги коштуватимуть близько 500,0 тис. грн.
Також асоціація повідомила про зацікавленість виступити інвестором (організувати повне або часткове фінансування проєкту), у разі прийняття рішення про будівництво аквапарку на території міста.
За інформацією асоціації будівництво відкритого аквапарку коштуватиме близько 0,5-1,0 млн дол. США, в той час як закритого – 12,0-15,0 млн дол. США.
У зв'язку з цим, доцільнішим є будівництво відкритого аквапарку, проектування якого займає від 3 до 6 місяців, реалізація – від 8 до 12 місяців, окупність 1-2 сезони.
Також департамент листом від 15 травня 2019 року № 1550/21д звертався до Корпорації "XXI вік", якою у 2013 році опрацьовувалось питання створення аквапарку на території парку відпочинку "Дендропарк", але з певних причин цей процес був зупинений. Чіткої відповіді по суті питання корпорацією не надано.
У зв’язку із вищевикладеним, департаментом підготовлено службову записку на ім’я міського голови Андрія Райковича з пропозицією доручити профільному заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради провести зустріч з представниками асоціації з метою детального обговорення питання реалізації проекту будівництва аквапарку на території міста, в тому числі за рахунок інвестиційних коштів асоціації, та подальшого прийняття рішення про доцільність передбачення в міському бюджеті на 2020 рік коштів на проведення передпроєктних заходів у сумі 500,0 тис. грн.
Наразі дане питання розглядається.


В доповнення до раніше наданої відповіді на Вашу електронну петицію щодо будівництва на території міста Кропивницького аквапарку (лист Міської ради міста Кропивницького від 25 листопада 2019 року № Ко-6072/18-П) повідомляємо наступне.
Департаментом з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Міської ради міста Кропивницького опрацьовувалось питання проведення у
ІІ кварталі 2020 року зустрічі керівництва міської ради з представниками Асоціації аквапарків України (далі - асоціація) з метою налагодження подальшої співпраці та об'єднання зусиль щодо розробки та реалізації проєкту будівництва аквапарку на території міста з урахуванням відповідних технічних та економічних рішень.
У зв'язку із ситуацією, що виникла в країні, та враховуючи карантинні обмеження, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 2011 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (зі змінами), проведення вищезазначеної зустрічі перенесено на невизначений термін.


В доповнення до раніше наданої відповіді на Вашу електронну петицію щодо будівництва на території міста Кропивницького аквапарку (лист Міської ради міста Кропивницького від 13 квітня 2020 року № Ко-6072/18-П) повідомляємо наступне.
У зв'язку з погіршенням макроекономічної ситуації внаслідок обмеження економічної діяльності через запровадження карантину для запобігання поширенню короновірусного захворювання COVID-19, впливом негативних чинників на фінансовий ринок та економіку країни в цілому, питання реалізації проєкту будівництва аквапарку на території міста призупинено.
Додаток до рішення

Категорія

СІМ’Я, МОЛОДЬ, ДІТИ

Петицію підписали 450 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Панченко Ганна Володимирівна

Початок збору підписів:

2 травня 2019 р.

Відповідь дана:

22 травня 2019 р.