Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 215 громад!

Групи подовженого дня

Просимо виділити з міського бюджету кошти на функціонування груп подовженого дня у кількості, рівній минулорічній, відкривши щонайменше одну групу подовженого дня на два класи.

ГПД - це можливість для працюючих батьків, що наповнюють міський та державний бюджети своїми податками, бути спокійними за своїх дітей.

Діти на групах подовженого дня перебувають у безпечному середовищі, під наглядом дорослих, спілкуються з однолітками.

Цього року міська рада виділила по 1 ставці вихователя ГПД на 5 класів, тобто, на 150 дітей. Така кількість груп є критично малою і не задовольняє потреби дітей.

Учні перших-третіх класів є надто маленькими, щоб самостійно повертатись додому і перебувати вдома без нагляду, поки батьки працюють. Тому залишення їх самих вдома є небезпечним.

Залишення одним з батьків роботи для того, щоб наглядати за дитиною через те, що не вистачає місць на ГПД, також має негативні наслідки у вигляді погіршення добробуту родини та зменшення надходжень до бюджету.

Ситуація з відсутністю фінансування дискримінує дітей: одні отримують місця на ГПД, іншим дітям їх не вистачає. Це створює конфлікти між батьками та адміністрацією шкіл.

У програші усі: міський бюджет, батьки, діти, школи.

Саме тому просимо виділити з міського бюджету кошти на функціонування груп подовженого дня у кількості, рівній минулорічній, відкривши щонайменше одну групу подовженого дня на два класи.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 04.09.2019 щодо виділення коштів з міського бюджету на функціонування груп подовженого дня повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) петицію 09.09.2019 було розглянуто постійною комісією Міської ради міста Кропивницького з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики.
У результаті розгляду петицію було підтримано та надано доручення управлінню освіти Міської ради міста Кропивницького опрацювати питання стосовно виділення коштів з міського бюджету на функціонування груп подовженого дня для початкової школи в закладах загальної середньої освіти міста.
Підняте питання буде перебувати в компетенції управління освіти Міської ради міста Кропивницького.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.


На електронну петицію від 04.09.2019 щодо виділення коштів з міського бюджету на функціонування груп продовженого дня повідомляємо наступне.
Групи продовженого дня відкрито в кожному навчальному закладі, в залежності від кількості бажаючих відвідувати групу, матеріально-технічної бази та наявності кадрового складу.
Станом на 01 вересня 2019 року в закладах освіти відкрита 161 група продовженого дня.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 525 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Захарченко Євгенія Олександрівна

Початок збору підписів:

2 вересня 2019 р.

Відповідь дана:

16 вересня 2019 р.