Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 217 громад!

Виконати капітальний ремонт Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Виконати капітальний ремонт Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області!

Приміщення цієї школи - пам’ятка архітектури місцевого значення. Рівно 200 років тому, у 1820 році тут було відкрито духовне училище. У 1890 р. була повністю завершена перебудова духовного училища, і будівля школи набула сучасного вигляду (за виключенням прибудов, зроблених у радянські часи). Таким чином, у 2020 р. будівлі виповнюється 130 років, а школі як власне навчальному закладу – 200 років.
Колишнє училище також відоме тим, що у ньому навчались майбутні священнослужителі, які внесли вклад у розвиток центрально-українського краєзнавства. Це Г. І. Сорокін, настоятель Покровського храму в Єлисаветграді, автор праці «Местечко Дмитровка. Опыт историко-статистического и этнографического описания», та протоієрей В. М. Нікіфоров, член Одеського товариства історії та давнини імператорського археологічного товариства. Також у 1882-1894 рр. доглядачем училища був священик В. А. Флоровський, батько відомого богослова і філософа Г. В. Флоровського.
Однак наразі школа знаходиться в дуже незадовільному стані. Невдало покладена на стінах у 70-ті рр. плитка постійно обсипається, створюючи загрозу як учням, батькам та вчителям, так і перехожим. Унаслідок відсутності капітального ремонту через дах та через тріщини вздовж межі фундаменту до школи постійно проникає волога, через що класні кімнати мають грибок та плісняву. У жахливому стані знаходиться збудований у 70-ті рр. шкільний туалет. На шкільному подвір’ї асфальт весь у вищербленнях, що створює багато незручностей.
Тож, просимо виділити кошти та провести капітальний ремонт цієї пам’ятки архітектури. Це дозволить зберегти її, а також забезпечить належні умови для учнів та педагогічного колективу. Адже окремі заходи з поточного ремонту, які проводились до сьогодні, не забезпечують вирішення цих питань.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію від 12.05.2020 щодо виконання робіт з капітального ремонту спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 21.05.2020 на засіданні постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики.
За інформацією управління освіти та управління капітального будівництва Міської ради міста Кропивницького встановлено, що приміщення даної школи є пам’яткою архітектури місцевого значення, з охоронним номером і тому будь-які ремонтно-будівельні роботи на об’єктах та пам’ятках культурної спадщини проводяться відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до пункту 2 статті 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини», використання пам’ятки повинно здійснюватись відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує як найменших змін і доповнень пам’ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, а також елементів обладнання, оздоби і застосовується лише консервація, реставрація, реабілітація. Таким чином, проведення капітального ремонту всієї будівлі школи, як пропонується автором петиції, неможливо.
В закладі виконувались капітальні ремонтні роботи: системи опалення, покрівлі, заміни віконних та дверних блоків спортивної зали, у 2016 році - ремонт підлоги фойє, у 2017 – 2019 роках виконувався поточний ремонт приміщення, санітарно-технічних мереж та на даний час виконується поточний ремонт санітарних вузлів.
За рахунок коштів бюджету розвитку була придбана комп’ютерна техніка, меблі, посуд, технологічне обладнання, будівельні матеріали, канцелярські товари.
Також, враховуючи надзвичайну ситуацію, яка склалась в державі, виконавчими органами Міської ради міста Кропивницького проведена робота над оптимізацією видатків міського бюджету по всім програмам фінансування, з метою реагування на ситуацію по запобіганню, поширенню територією міста гострої респіраторної хвороби СOVID-19 та її наслідками, для надання грошової допомоги та фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів пандемії.
Враховуючи вищевикладене, члени комісії не підтримали електронну петицію, як таку, що не може бути реалізована найближчим часом, у зв’язку з недостатнім фінансуванням міського бюджету та ситуацією, яка склалася в державі через пандемію СOVID-19.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 475 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

БРИНЗА ОЛЕНА ЛЕОНІДІВНА

Початок збору підписів:

28 квітня 2020 р.

Відповідь дана:

27 травня 2020 р.