Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Благоустрій місць відпочинку

Пропоную міській владі навести лад на міських пляжах (Новомиколаївка, Ковалівка). Згідно останніх заяв МОЗ України вони не проти відкриття пляжного сезону...
В час карантину людей немає можливості подорожувати і поїхати десь відпочити. Тому виникає необхідність і бажання відпочити на місці, біля річки. Тим більше це не вимагає значних коштів (прибрати сміття, привезти пісок, впорядкувати територію). А люди будуть відпочивати і на ділі побачать, що міська влада дійсно турбується про людей. Не на словах, а на ділі...

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Головним управлінням житлово-комунального господарства Міської ради міста Кропивницького (далі – Головне управління) не підтриману електронну петицію щодо благоустрою місць відпочинку розглянуто.
Враховуючи те, що дана електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у термін, який визначено Статутом територіальної громади міста Кропивницького, затвердженим рішенням Міської ради міста Кропивницького від 31.01.2019 р. № 2303, та відповідно до норм статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян» зазначену електронну петицію розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У місті Кропивницькому відсутні офіційно визначені місця масового відпочинку на воді, які б відповідали Правилам охорони життя людей на водних об'єктах України, затвердженим наказом Міністерства Внутрішніх Справ України від 10.04.2017 року № 301 (на заміну Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 року № 272).
Стан річкових вод у р. Інгул на території міста Кропивницького, а також прибережний ґрунт на земельних ділянках берегових територій (зокрема на території мікрорайонів Новомиколаївки, Ковалівки) за санітарно-епідеміологічними показниками не відповідає встановленим нормам, які дозволяють безпечне перебування людей у воді. Про це щороку повідомляє Державна установа «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (останній лист від 24.06.2020 року № 6823/13).
Таким чином, виконавчі органи Міської ради міста Кропивницького не в змозі наразі вирішувати питання відведення та узаконення земельних ділянок прибережних захисних смуг для створення обладнаних місць масового відпочинку людей на воді (пляжів), а також утримувати їх за кошти міського бюджету.
Разом з цим, з метою створення безпечних умов відпочинку людей на водних об'єктах міста на підставі рішення міської ради від 06.11.2008 року № 1386 надано в оренду земельну ділянку за адресою: місто Кропивницький, прибережна частина р. Сугоклеї біля парку «Перемоги», площею 4932,77 кв. м під розміщення човнової станції, рятувального посту та облаштування місць відпочинку для жителів міста.
Рішенням міської ради від 22.07.2010 року № 3651 надано в оренду земельну ділянку в районі човново-рятувальної станції на території Лелеківського водосховища площею 62 986,00 кв. м під розміщення зони відпочинку, культурно-розважального та торговельно-побутового комплексів.
Головним управлінням орендарям зазначених земельних ділянок направлено відповідні листи про забезпечення проведення вичерпних заходів, спрямованих на обстеження пляжів, попередження виникнення аварійних подій та інцидентів на воді під час надання послуг з організації розваг на воді, забезпечення обстеження дна акваторії, відведеної для купання людей, і очищення дна від сторонніх предметів аварійно-рятувальною службою області, забезпечення обов’язкового погодження паспортів на відкриття місць масового відпочинку людей на воді.
А на підставі листа від 24.06.2020 року № 6823/13 Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» орендарям вищезазначених земельних ділянок, а також КП «Благоустрій» Міської ради міста Кропивницького» (стосовно так званого Ковалівського пляжу) направлено відповідні листи про забезпечення проведення вичерпних заходів, спрямованих на інформування населення з піднятих у вищевказаному листі питань, зокрема встановлення попереджувальних табличок про заборону купання.
Також у літній період управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Міської ради міста Кропивницького спільно з представниками Кропивницького міськрайонного відділу УДСНС в Кіровоградській області проводиться роз’яснювальна робота серед населення міста щодо дотримання правил поводження людей на водних об’єктах.
Під час рейдів, проведених безпосередньо на найпопулярніших місцях відпочинку громадян біля води, з відпочиваючими проводиться роз’яснювальна робота щодо недоцільності відпочинку біля води в непристосованих для цього місцях, невідповідність якості води вимогам санітарних норм, необхідність дотримання правил поведінки під час відпочинку на воді.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 19 серпня петицію підписали 88 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Скрипник Михайло Анатолійович

Дата створення:

21 травня 2020 р.