Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста

Останнім часом спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Кропивницького та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику м.Львова, м. Варшави, м.Києва, м.Одеси, м.Рівного, м.Запоріжжя та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації - знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій.
Що потрібно зробити?
Відповідним рішенням міської ради проголосити котів співмешканцями Кропивницького – частиною екосистеми міста.
Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень.
Відповідальним особам, які в структурах житлово-експлуатаційних підприємств (комунальних, ОСББ) чи організацій всіх форм власності уповноважені забезпечувати дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця переобувания). Зобовʼязати обслуговуючі комунальні господарства, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації, даючи їм доступ до комірних і підвальних приміщень.
Коти, хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. Те, що деякі з них живуть на вулиці, зовсім не значить, що ставитися до них можна із жорстокістю. А чи не найбільша жорстокість у такому випадку – байдужість. Зрештою, те, як ми ставимося до слабших, визначає, наскільки гуманними є ми самі. Місто – наш спільний дім, а в домі повинно бути затишно та безпечно всім. Зробимо світ трішечки кращим!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 21.09.2020 щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) петицію направлено на розгляд постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності.
Одночасно петиція направлена на опрацювання до Головного управління житлово-комунального господарства та спеціалізованої інспекції Міської ради міста Кропивницького.
Про дату, час та місце проведення чергового засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності буде повідомлено додатково на е-mail: vyachik54@ukr.net.
Про можливість щодо присутності автора петиції на засіданні постійної комісії можна повідомити за телефоном 35 83 92, 35 83 93 (управління апарату міської ради).
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.

В доповнення до раніше наданої відповіді від 30.09.2020 № Ко-9543/72-п на електронну петицію від 21.09.2020 щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста повідомляємо наступне.
Петицію мала розглянути постійна комісія Міської ради міста Кропивницького сьомого скликання. Але засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності в період з вересня по грудень 2020 року не проводились.
Після обрання депутатів Кропивницької міської ради восьмого скликання та утворення постійних комісій нового складу петицію було розглянуто 20.01.2021 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань житлово-комунального господарства та транспорту.
Під час розгляду петиції була заслухана інформація Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради. Питання поводження з тваринами регулюється нормами чинного законодавства України, зокрема вимогами Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та принципами Європейської конвенції про захист домашніх тварин тощо. Дані закони спрямовані на захист тварин від жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства.
Статтею 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначено, що дозволяється утримувати домашніх тварин у квартирах, де проживає кілька сімей, - лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири. При цьому утримувати домашніх тварин у місцях загального користування не дозволяється.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» (далі - Закон) допоміжні приміщення багатоквартирного будинку – приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення) є спільним майном співвласників будинку.
Статтею 5 Закону передбачено, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників, тому питання щодо надання дозволів на розміщення в підвальних приміщеннях котів, а також надання тваринам вільного доступу до цих приміщень має вирішуватись виключно за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків за кожним будинком окремо.
Також зазначеною електронною петицією запропоновано внести зміни до Правил благоустрою території міста Кропивницького, Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій.
Відповідно до пункту 35 Розділу IІ Правил благоустрою території міста Кропивницького (далі – Правила), затверджених рішенням Міської ради міста Кропивницького від 18.12.2019 р. № 3054:
35.1.1. суб’єкти з благоустрою зобов’язані утримувати домашніх тварин (котів, собак), худобу (кіз, вівців, корів, коней, свиней), домашню птицю (курей, гусей, індиків, голубів), а також хутрових тварин (кролів, нутрій), бджіл та іншу живність лише у власному домоволодінні з дотриманням санітарних норм;
35.2.1. суб’єктам у сфері благоустрою забороняється утримувати домашніх тварин, худобу, птицю, бджіл та іншу живність на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, гуртожитків, в коридорах і сходових клітинах багатоповерхівок, підвалах, горищах, біля приватних домоволодінь та в інших місцях загального користування.
На даний час відсутні правові підстави вносити зміни до діючих Правил, оскільки підпунктом 3.3.1. пункту 3.1. Розділу 3. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76 (далі – Правила утримання), у підвалах і технічних підвалах повинен забезпечуватися захист приміщень від проникнення тварин: гризунів, кішок, собак.
Також, згідно з підпунктом 3.1.13 Правил утримання використання допоміжних приміщень для розміщення майстерень, комор тощо не допускається.
Відповідно до підпункту 3.3.6 Правил утримання використовувати технічні підвали та підвали не за призначенням забороняється.
Разом з тим, домашні тварини, особливо ті, які вчасно не отримують вакцинацію, належний ветеринарний догляд та лікування, є розповсюджувачами небезпечних інфекцій – лептоспірозу, сказу, токсокарозу, фелінозу, токсоплазмозу, сальмонельозу, вірусного імунодефіциту кішок тощо. Також шерсть котів може викликати у людей алергічні реакції, загострення хронічних астми та бронхітів.
Члени комісії безперечно підтримують авторів петиції у необхідності гуманного ставлення до безпритульних тварин, які позбавлені людської уваги та піклування.
Однак, вважають, що гуманне ставлення до домашніх тварин полягає у відповідальному ставленні господарів, які беруть на себе зобов’язання належно утримувати тварину і не позбавлятись її потім з різних причин як небажаної. Нестерилізовані домашні коти та собаки, опинившись на вулиці, дають потомство, яке поповнює ряди безпритульних тварин. Тому важливим елементом регулювання чисельності безпритульних котів є вчасна їх стерилізація та, крім того, вакцинація (зокрема від сказу).
Під час обговорення піднятого питання постійна комісія дійшла висновку, що на даний час відсутні правові підстави для задоволення вимог, зазначених у петиції.
Враховуючи вищевикладене, члени комісії не підтримали електронну петицію, як таку, що не може бути реалізована.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 461 особа з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Колесніков ВЯЧЕСЛАВ Леонтійович

Початок збору підписів:

17 серпня 2020 р.

Відповідь дана:

1 жовтня 2020 р.