Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Встановлення засобiв примусового зменшення швидкостI по Проспекту ВIнниченка

Встановити засоби примусового зменшення швидкостI по Проспекту Вiнниченка на пiшохiдних переходах бiля ЗОШ 4 та ОбластноI ДитячоI ХудожньоI Школи

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Головним управлінням житлово-комунального господарства Міської ради міста Кропивницького (далі – Головне управління) не підтриману електронну петицію щодо встановлення пристроїв примусового зниження швидкості по просп. Винниченка розглянуто.
Враховуючи те, що зазначена електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів в строк, який визначено в Статуті територіальної громади міста Кропивницького, затвердженому рішенням Міської ради міста Кропивницького від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян» дану електронну петицію було розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Встановлення пристроїв примусового зниження швидкості, відновлення та встановлення нових дорожніх знаків по місту Кропивницькому здійснюється відповідно до схем організації дорожнього руху, які затверджуються рішеннями міської ради, а також на підставі вимог (приписів) Управління патрульної поліції в Кіровоградській області.
Враховуючи вищевикладене, Головним управлінням направлено листа до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області для розгляду даного питання та надання відповідних пропозицій.


В доповнення до раніше наданої відповіді на не підтриману електронну петицію щодо встановлення пристроїв примусового зниження швидкості по просп. Винниченка, на пішохідних переходах біля ЗОШ I-III ступенів № 4 та Художньої школи імені О.О. Осьмьоркіна міста Кропивницького, Головне управління житлово-комунального господарства Міської ради міста Кропивницького повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 5.1 ДСТУ 4123:2006 «Безпека дорожнього руху. Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях і дорогах. Загальні технічні вимоги» пристрій примусового зниження швидкості можна застосовувати в районі розташування дитячих та навчальних закладів, зон масового відпочинку, перед нерегульованими пішохідними переходами, розташованими поза межами перехресть, перед нерегульованими перехрестями за відповідного обґрунтування.
У той же час, пунктом 5.7 Державного стандарту заборонено встановлювати елементи примусового зниження швидкості на автомобільних дорогах загального користування поза межами населених пунктів та на магістральних вулицях.
Враховуючи те, що просп. Винниченка є магістральною вулицею, влаштування таких пристроїв суперечить вимогам чинного законодавства.
Одночасно повідомляємо, що для безпеки дорожнього руху по просп. Винниченка біля вказаних навчальних закладів наявні світлофори, що забезпечують безперешкодний перехід пішоходів та учнів.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 15 серпня петицію підписали 111 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Діброва Олег Валентинович

Дата створення:

12 вересня 2020 р.