Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Про заборону руху зерновозів вулицями міста Кропивницький.

Жителі міста Кропивницький та зокрема вулиці Яновського та вулиць, які розташовані поблизу вже декілька років потерпають від руху великовантажних зерновозів. Ці автомобілі рухаються по вулиці Яновського групами по 2-3 машини, цілодобово, з явним перевищенням допустимої ваги зерна та перевищенням швидкості.
Від їх руху виникають вибоїни і вичавлення асфальтового покриття, створюється гучний гуркіт і брязкання, двигтить земля і струсюються наші будинки. Від цього на стінах і стелях будинків виникають тріщини, які щороку потрібно ремонтувати. Від гуркоту вночі люди погано сплять.
Наполегливо просимо вжити передбачені Законодавством України та здоровим глуздом заходи по убезпеченню нас та наших осель від шкідливого впливу зерновозів. А саме:
1. Заборонити (домовитись) рух великовантажних зерновозів вулицями міста і вулицею Яновського зокрема.
2. Зобов’язати (домовитись) власників зерна та автоперевізників рухатись об’їздною дорогою навколо міста.
3. Обмежити рух великовантажних автомобілів нашим містом, зокрема вночі.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію від 12.11.2020 щодо заборони руху великовантажних автомобілів (зерновозів) вулицями міста Кропивницького, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 23.11.2020 на засіданні постійної комісії Міської ради міста Кропивницького з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів.
У результаті розгляду електронну петицію підтримано та надано наступні доручення:
Головному управлінню житлово-комунального господарства Міської ради міста Кропивницького опрацювати вищезазначену електронну петицію та винести на розгляд міської комісії з безпеки дорожнього руху
в м.Кропивницькому питання щодо можливості встановлення
по вул. Яновського дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» і 5.32 «Кінець житлової зони»;
управлінню розвитку транспорту та зв’язку Міської ради
міста Кропивницького підготувати лист управлінню патрульної поліції
в Кіровоградській області щодо посилення заходів з обмеження руху
по вул. Яновського великовагових транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни та дотримання водіями показників швидкості руху, передбачених Правилами дорожнього руху.
В подальшому підняте питання буде перебувати в компетенції Головного управління житлово-комунального господарства Міської ради міста Кропивницького.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.


В доповнення до раніше наданої відповіді на електронну петицію від 12.11.2020 щодо заборони руху великовантажних автомобілів (зерновозів) вулицями міста Кропивницького Головне управління житлово-комунального господарства повідомляє наступне.
Організація дорожнього руху по вулицях міста Кропивницького здійснюється на підставі дислокацій технічних засобів регулювання дорожнього руху по вулицях міста, яка погоджується управлінням патрульної поліції в Кіровоградській області та затверджується рішенням міської ради.
Враховуючи наявність об’їзної дороги, рух автомобільного транзитного транспорту, в першу чергу великовантажного та великогабаритного, через місто Кропивницький, у тому числі по вул. Яновського, відсутній.
На всіх в'їздах до міста Кропивницького встановлено дорожні знаки 3.3 «Рух вантажних автомобілів заборонено».
Схемою організації дорожнього руху по вул. Яновського, затвердженою рішенням міської ради від 06.06.14 № 3163 «Про затвердження схем організації дорожнього руху вулицями міста Кіровограда» та погодженою відділенням ДАІ Міліції ГБ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області (управління патрульної поліції в Кіровоградській області), не передбачено встановлення додаткових дорожніх знаків про заборону руху вантажного автомобільного транспорту.
Дорожні знаки по всій протяжності вул. Яновського встановлено відповідно до вищезазначеної схеми організації дорожнього руху.
Одночасно повідомляємо, що управлінням транспорту та зв’язку Міської ради міста Кропивницького направлено лист управлінню патрульної поліції в Кіровоградській області щодо посилення заходів з обмеження руху по вул. Яновського великовагових транспортних засобів.
У зв’язку із запровадженням в Україні загальнодержавного карантину, пов’язаного з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також через те, що більшість членів міської комісії з безпеки дорожнього руху у місті Кропивницькому (далі - Комісія) наразі перебувають на лікарняному, питання стосовно можливості встановлення по вул. Яновського дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» і 5.32 «Кінець житлової зони» станом на 16.12.2020 не розглядалося.
Зазначаємо також, що дана електронна петиція знаходиться на контролі у Головному управлінні, тому вищевказане питання буде внесено на розгляд Комісії у лютому-березні 2021 року.


В доповнення до раніше наданої відповіді на електронну петицію від 12.11.2020 щодо заборони руху великовантажних автомобілів (зерновозів) вулицями міста Кропивницького Головне управління житлово-комунального господарства повідомляє наступне.
Дане питання розглядалося 09.02.21 на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху в м. Кропивницькому (далі - Комісія).
Направляємо витяг з протоколу засідання Комісії від 09.02.21 № 1 для ознайомлення.
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 1
засідання міської комісії з безпеки дорожнього руху в м. Кропивницькому

від 09.02.21 м. Кропивницький

Голова комісії Т.Савченко
Заступник голови комісії Ю.Яндович
Секретар Т.Криворучко
Члени комісії: С.Бабенко
О.Вовенко
І.Мартинова
В.Музичук
В.Покаленко
О.Путник
В.Рубан
В.Житник
О.Шумейко
С.Якубенко

Відсутні: О.Вовенко, І.Мартинова, С.Якубенко

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

3. Розгляд електронної петиції мешканців вул. Яновського щодо можливості встановлення дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони».

Доповідач: заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства Юлія ЯНДОВИЧ

СЛУХАЛИ:
Юлію ЯНДОВИЧ, яка зауважила, що дане питання розглядалося на засіданні постійної комісії міської ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів, за результатами було надано доручення Головному управлінню житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради опрацювати вищезазначену електронну петицію та внести на розгляд міської комісії з безпеки дорожнього руху в м. Кропивницькому питання щодо можливості встановлення по вул. Яновського дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони».

В обговоренні взяли участь члени комісії:

Ярослав ОНІЩЕНКО зауважив, чому мешканці даної вулиці бажають встановлення дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони» - тому що вказаний дорожній знак інформує про в'їзд на територію, де діють особливі умови дорожнього руху, а саме: пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині та пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами.
Відповідно до розділу 26 Правил дорожнього руху у житловій зоні забороняється:
транзитний рух транспортних засобів;
стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
стоянка з працюючим двигуном;
навчальна їзда;
рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
У пішохідну зону в'їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними.
Під час виїзду з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.
Олександр ШУМЕЙКО зазначив, що вул. Яновського є магістральною і для встановлення дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони» немає правових підстав.
Члени комісії запропонували відмовити у встановленні дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони», оскільки вул. Яновського є магістральною.

Юлія ЯНДОВИЧ поставила на голосування дану пропозицію

Результати голосування:
«за» - 10
«проти» - 0
«утримались» - 0

ВИРІШИЛИ:
Відмовити у встановленні дорожніх знаків 5.31 «Житлова зона» та 5.32 «Кінець житлової зони», оскільки вул. Яновського є магістральною.

Результати голосування:
«за» - 10
«проти» - 0
«утримались» - 0


Голова комісії Тетяна САВЧЕНКО

Протокол вела: Тетяна Криворучко 35 83 61
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 474 особи з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

УРСУЛОВ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

Початок збору підписів:

6 жовтня 2020 р.

Відповідь дана:

24 листопада 2020 р.