Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 266 громад!

Охорона та огородження недобудов

Я, Бобро Павло Олегович, представник пільноти @krop.ua (інстаграм), звертаюсь з проханням встановити цілодобову охорону біля усіх недобудов міста (приватна та комунальна власність). А також унеможливити вхід сторонніх людей до недобудов з багаторічним замороженим будівництвом. Це зменшить травмування та летальні випадки серед молоді міста. Особливу увагу звертаємо на будинок за адресою вул.Жадова 20 через гибель дитини 21.02.2021.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 29.03.2021 щодо охорони та огородження недобудов міста повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) дана петиція розглянута 06.04.2021 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва.
У результаті розгляду петицію підтримано як таку, що порушує суспільно значущі питання, направлені на усунення загроз для життя та здоров’я мешканців міста Кропивницького.
Виконавчі органи міської ради систематично здійснюють контроль щодо обстеження на предмет дотримання правил безпеки недобудов у місті.
Так, розпорядженням міського голови від 27.01.2020 № 13 було створено робочу групу з вивчення питання щодо виявлення неогороджених недобудов, до яких є вільний доступ, та встановлення їх власників. Слід зазначити, що в переліку виявлених недобудов, жодна не належить до об’єктів комунальної власності.
Під час засідання робочої групи 11.03.2021 було запропоновано розглянути можливість передачі недобудов у комунальну власність міста.
Постійна комісія Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва доручила робочій групі продовжити роботу з власниками об’єктів та запросити їх на засідання постійної комісії для участі у обговоренні щодо подальшого вирішення питання.
Підняте питання щодо реалізації викладених в електронній петиції пропозицій перебуватиме в компетенції та на контролі управління Державного архітектурно-будівельного контролю Кропивницької міської ради.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.


В доповнення до раніше наданої відповіді на електронну петицію від 29.03.2021 року щодо охорони та огородження недобудов міста повідомляємо наступне.
Станом на червень 2021 року робочою групою з вивчення питання щодо виявлення неогороджених недобудов, до яких є вільний доступ, та встановлення їх власників (далі-Робоча група) виявлено 9 найнебезпечніших недобудов серед яких, жодна не належить до об’єктів комунальної власності.
Власність зобов'язує власника використовувати свою власність не тільки в своїх інтересах, а й поважати інтереси інших людей, всього суспільства. Саме на власника покладається обов’язок утримувати своє майно в належному стані.
Відповідальність за наявність і своєчасність установлення огорож у місцях загального користування та на будівельних майданчиках несе власник будівлі (замовник) або особа, якій передано функції замовника будівництва.
На засіданнях Робочої групи постійно ведеться діалог з власниками неогороджених недобудов щодо визначення та застосування алгоритму дій з метою огородження, консервування, добудови об’єктів незавершеного будівництва або передачі їх до комунальної власності для належного утримання.
Так, 18.06.2021 року Робочою групою здійснено виїзне засідання на об’єкт: багатоквартирний житловий будинок по вул. Юрія Коваленка, 29, корп. 2 із запрошенням представників житлово-будівельного кооперативу «Політ» (далі-ЖБК «Політ») на якому досягнуто домовленості з членами ЖБК «Політ» про можливість укладення меморандуму про співпрацю між Кропивницькою міською радою та ЖБК «Політ» для приведення недобудови у безпечний стан.
Отже, суб’єкта, який буде добудовувати, огороджувати і утримувати об’єкт по вул. Юрія Коваленка, 29, корп. 2, буде визначено після опрацювання міською радою всіх документів, які будуть надані ЖБК «Політ».
Надалі Робочою групою в межах наданих повноважень встановлених законодавством будуть вживатися всі необхідні заходи для того, щоб власники недобудов привели їх у безпечний стан або передали недобудовані об’єкти до комунальної власності для належного утримання.
Одночасно повідомляємо, що дана електронна петиція знаходиться на контролі управління Державного архітектурно-будівельного контролю міської ради та у членів Робочої групи, тому розгляд вищевказаного питання буде продовжено у липні – серпні 2021 року.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 456 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бобро Павло Олегович

Початок збору підписів:

22 лютого 2021 р.

Відповідь дана:

9 квітня 2021 р.