Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Щодо освітлення пішохідних переходів у місті Кропивницькому

У місті Кропивницькому склалася незадовільна ситуація по освітленню пішохідних переходів, що призводить до виникнення ДТП із потерпілими ( загибель та травмування пішоходів ). Тому задля підвищення безпеки на дорогах міста необхідно освітлити пішохідні переходи у м. Кропивницькому відповідно до вимог ДБН В.2.5-28:2018, які набрали чинності з 01 березня 2019 року. Якісне освітлення пішохідних переходів - це безпека як пішоходів, так і водіїв. Їх оптимальне освітлення сприяє покращенню видимості пішоходів, поліпшує безпечні та комфортні умови для руху. Такі вимоги прописані у ДБН “Природне і штучне освітлення”, який набрав чинності 1 березня 2019 року. І на місцях - в наших українських містах ці норми мають обов‘язково дотримуватися і виконуватися. Сьогодні більшість пішохідних переходів у м. Кропивницькому ( а особливо нерегульованих ), на жаль, є недостатньо безпечними з точки зору якості освітлення у вечірній час. Контролювати та забезпечувати встановлення освітлених пішохідних переходів мають органи місцевого самоврядування, спираючись на проектування освітлення відповідно до чинних будівельних норм. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. Раніше в Україні не було чітких вимог до освітлення пішохідних переходів. З 01.03.2019 року правила освітлення для безпеки пішоходів і водіїв регламентовані. Отже, для забезпечення безпеки дорожнього руху та попередження загибелі та травмування громадян міста Кропивницького на пішохідних переходах, потрібно облаштувати пішохідні переходи у місті відповідно до чинних вимог Державних будівельних норм (ДБН В.2.5-28:2018)!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Головним управлінням житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради електронну петицію щодо освітлення пішохідних переходів у місті Кропивницькому розглянуто.
Враховуючи те, що зазначена електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у термін, який визначено Статутом територіальної громади міста Кропивницького, затвердженим рішенням міської ради від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян», її розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Комплексною програмою розвитку житлово-комунального господарства та безпеки дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2021-2025 роки, затвердженою рішенням Кропивницької міської ради від 02.02.2021 р. № 105, не передбачено видатки у 2021 році на освітлення пішохідних переходів у місті.
Для забезпечення безпеки дорожнього руху та попередження загибелі та травмування громадян міста Кропивницького на пішохідних переходах, під час проєктування нових та реконструкції існуючих мереж зовнішнього освітлення по можливості будуть передбачені додаткові роботи з освітлення пішохідних переходів.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 19 серпня петицію підписали 114 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Данільченко Юрій Миколайович

Дата створення:

3 березня 2021 р.