Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Не допустити будівництва «Макдональдсу» у Центральному сквері Кропивницького, а обрати для нього іншу ділянку

ШАНОВНИЙ АНДРІЙ ПАВЛОВИЧ!
Ми, жителі міста Кропивницький, просимо Вас не допустити будівництва закладу «Макдональдс» у Центральному сквері нашого міста.
Просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» збудувати свій заклад на іншій ділянці в центрі.

Причини для цього ми вбачаємо такі:
1) Центральний сквер – це визначена генеральним планом міста зелена зона, що має рекреаційне і оздоровлювальне призначення. Забудова ділянок за рахунок знищення існуючих зелених насаджень є неприпустимою.


2) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що будуватиме свій заклад з «максимальним збереженням дерев». Це не відповідає дійсності, оскільки внизу під деревами по всій площі скверу знаходяться старовинні підвали кінця 18 століття. Щоб проводити там будівництво, їх потрібно буде засипати – а для цього доведеться зрубати абсолютно всі дерева в сквері і зрівняти його з землею.

Крім того, перед здійсненням будівельних робіт в історико-культурній зоні спочатку потрібно провести археологічні розкопки.


3) Компанія «Макдональдс-Україна» стверджує, що посадить «нові 60 дерев» - вона представила проект майбутнього закладу і т.зв. «благоустрою скверу».
Однак цей проект - лише комерційна візуалізація, яка не відповідає дійсним розмірам об'єктів.

Компанія не позначила на своєму проекті місце для паркування автомобілів з розрахунку на 220 посадкових місць. Експерти з інших міст стверджують, що "Макдональдс" не оформляє парковку на себе (щоб не платити за неї оренду), тому офіційно парковки не існує і на проекті ми її не побачимо.
Що ставить під сумнів достовірність цього проекту.

Також ми побачили «благоустрій» навколо недавно відкритого "Макдональдсу" в Тернополі. Там було вирубано зелені насадження у сквері, натомість висаджено кілька туй і маленьких 50-сантиметрових ялинок. Вся інша площа скверу перетворилася на парковку.


Андрій Павлович, звертаємо Вашу увагу, що жителі міста НЕ проти будівництва закладу «Макдональдс» у Кропивницькому, але ми виступаємо ЗА збереження Центрального скверу і просимо Вас запропонувати компанії «Макдональдс-Україна» іншу ділянку.

Сподіваємося, що Ви – як мудрий господар – підете назустріч жителям Кропивницького і станете на захист Центрального скверу.

Також віримо, що міська влада здатна виконати у сквері благоустрій (відремонтувати покриття доріжок, лавочки, освітлення тощо) своїми силами, зберігши при цьому дерева, а ми в цьому будемо всіляко сприяти.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 11.05.2021 щодо недопущення будівництва закладу швидкого харчування «МакДональдз» у сквері «Центральний» міста Кропивницького, а обрання для нього іншої ділянки, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) дана петиція розглянута 11.05.2021 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва.
Під час розгляду електронної петиції, керівниками профільних виконавчих органів Кропивницької міської ради була надана наступна інформація:
відповідно до містобудівної документації (плану зонування міста Кропивницького) територія скверу «Центрального» відноситься до рекреаційної зони активного відпочинку (Р-2), яка може використовуватися для розміщення закладів харчування;
територія скверу «Центральний» до земель історико-культурного призначення та охоронних архітектурних територій не відноситься;
підвали об’єктом культурної спадщини не являються, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та місцевих Переліків пам’яток культурної спадщини не занесені;
у 2007 та 2011 роках управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради було здійснено візуальне обстеження підвалу, про що повідомлялося в засобах масової інформації. На сьогоднішній день підвал частково затоплений грунтовими водами та наявні пошкодження будівельних конструкцій спричиненні ростом корінної системи дерев;
підрядною організацією був складений експертний висновок щодо стану дерев, які ростуть в сквері «Центальний», його результати будуть оголошені представниками «МакДональдз» на громадських слуханнях, що згідно з розпорядженням Кропивницького міського голови від 27 квітня 2021 року № 73 «Про проведення громадських слухань», відбудуться 03 липня 2021 року о 14:00 на внутрішньому майданчику музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейгауза за адресою: вул. Віктора Чміленка, 65. До участі у громадських слуханнях запрошено представників територіальної громади, депутатів Кропивницької міської ради, керівників виконавчих органів Кропивницької міської ради, представників компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд», фахівців у галузі містобудування, архітектури та землеустрою;
перед будівництвом закладу інвестор повинен виконати благоустрій паркової частини скверу, а потім розпочати будівництво закладу;
біля закладу «МакДональдз» місця під парковку не передбачені тому, що обслуговування клієнтів на транспортних засобах буде виконуватися за системою МакДрайв, що передбачає замовлення страв з собою відвідувачами на автомобілях (без парковки).
Питання вирішуватиметься поступово з урахуванням думки громади та відповідних експертних висновків, експертиз, погоджень тощо.
У результаті розгляду електронну петицію не підтримано як таку, що не набрала необхідної кількості голосів членів комісії на її підтримку.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 490 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Паливода Надія Леонтіївна

Початок збору підписів:

28 квітня 2021 р.

Відповідь дана:

24 травня 2021 р.