Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Допустити будівництво «Макдональдсу» у Центральному сквері Кропивницького

Шановний Андрію Павловичу!

Ми, більшість (підкреслено) жителів міста Кропивницький, вважаємо, що "Макдональдс" повинен бути побудований виключно В (підкреслено) Центральному сквері Кропивницького з тієї причини, що люди вже не один десяток років не мають бажання проводити час в даному сквері з багатьох причин, а саме:

1. Бездомні, які уночі сплять на лавочках і справляють нужду в найближчих місцях від цієї лавочки;
2. Жебраки, які не дають відпочивати людям в сквері;
3. Нічні кафе в сквері, відвідувачі яких в більшості своїй звикли справляти нужду відразу після відвідування даних кафе в області самого кафе;
4. Підвали під сквером знаходяться в аварійному стані і не відомо скільки ще протримаються;
5. Облагородженням даного скверу ніхто не займається більше десятка років.

У зв'язку з цим ми, більшість (підкреслено) жителів міста Кропивницький, вважаємо, що саме У Центральному сквері Кропивницького має розташовуватися Макдональдс, так як це дозволить позбутися від основних мінусів для відпочинку в даному сквері.

Після розміщення Макдональдса Центральний сквер Кропивницького буде облагороджений, кафе (і всі наслідки у всіх сенсах) перестануть заважати людям відпочивати в сквері.

Просимо взяти до уваги, що в сквері ніхто не збирається вирубувати всі дерева і дана інформація, яка поширюється в групах міста Кропивницького, є недостовірною і такою, що вводить в оману її жителів.
Так само нагадаємо, що облагороджування Центрального скверу Кропивницького не приведе до особливих змін для жителів міста, а ось ситуація з бездомними, попрашайкамі і деякими відвідувачами кафе залишиться без змін.

Сподіваємося на взаєморозуміння і розсудливість всіх, в тому числі і противників Макдональдса в центральному сквері Кропивницького.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 11.05.2021 щодо допущення будівництва закладу швидкого харчування «МакДональдз» у сквері «Центральний» міста Кропивницького повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) дана петиція розглянута 11.05.2021 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань архітектурної діяльності, містобудування та капітального будівництва.
У результаті розгляду петицію підтримано як таку, що порушує суспільно значущі питання, направлені на розвиток міста Кропивницького.
Керівниками профільних виконавчих органів Кропивницької міської ради була надана наступна інформація:
відповідно до містобудівної документації (плану зонування міста Кропивницького) територія скверу «Центрального» відноситься до рекреаційної зони активного відпочинку (Р-2), яка може використовуватися для розміщення закладів харчування;
територія скверу «Центральний» до земель історико-культурного призначення та охоронних архітектурних територій не відноситься;
підвали об’єктом культурної спадщини не являються, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та місцевих Переліків пам’яток культурної спадщини не занесені;
у 2007 та 2011 роках управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради було здійснено візуальне обстеження підвалу, про що повідомлялося в засобах масової інформації. На сьогоднішній день підвал частково затоплений грунтовими водами та наявні пошкодження будівельних конструкцій спричиненні ростом корінної системи дерев;
підрядною організацією був складений експертний висновок щодо стану дерев, які ростуть в сквері «Центальний», його результати будуть оголошені представниками «МакДональдз» на громадських слуханнях, що згідно з розпорядженням Кропивницького міського голови від 27 квітня 2021 року № 73 «Про проведення громадських слухань», відбудуться 03 липня 2021 року о 14:00 на внутрішньому майданчику музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейгауза
за адресою: вул. Віктора Чміленка, 65. До участі у громадських слуханнях запрошено представників територіальної громади, депутатів Кропивницької міської ради, керівників виконавчих органів Кропивницької міської ради, представників компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд», фахівців у галузі містобудування, архітектури та землеустрою;
перед будівництвом закладу інвестор повинен виконати благоустрій паркової частини скверу, а потім розпочати будівництво закладу;
біля закладу «МакДональдз» місця під парковку не передбачені тому, що обслуговування клієнтів на транспортних засобах буде виконуватися за системою МакДрайв, що передбачає замовлення страв з собою відвідувачами на автомобілях (без парковки).
Також планується, що компанія інвестуватиме у розвиток місцевої громади, налагодження співпраці з локальними постачальниками, сприятиме розвитку інфраструктури з сортування та переробки відходів у місті.
Є сподівання, що відкриття закладу «МакДональдз» у Кропивницькому забезпечить нові робочі місця, інвестиції та сприятиме розвитку міста. Це також важливий сигнал для інших потенційних інвесторів звернути увагу на наше місто.
Одночасно було наголошено, що у 2018 році мешканці міста Кропивницького вже підтримували електронну петицію щодо будівництва закладу швидкого харчування «МакДональдз». Підкреслено, що представники компанії погоджуються на будівництво закладу лише у сквері «Центральний».
Питання вирішуватиметься поступово з урахуванням думки громади та відповідних експертних висновків, експертиз, погоджень тощо.
Підняті ініціативи щодо реалізації викладених в електронній петиції пропозицій перебуватимуть на контролі та в компетенції профільних заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.


В доповнення до раніше наданої відповіді щодо допущення будівництва закладу швидкого харчування «МакДональдз» у сквері «Центральний» міста Кропивницького повідомляємо наступне.
Згідно з розпорядженням Кропивницького міського голови від 27.04.2021 року № 73 «Про проведення громадських слухань», громадські слухання відбулися 03.07.2021 року о 14:00 на внутрішньому майданчику музичної школи № 1 ім. Г.Г.Нейгауза за адресою: вул. Віктора Чміленка, 65. Ініціатором слухань виступила громадська активістка Олена Резніченко. На порядку денному розглядали питання стосовно зупинення і заборони забудови зелених зон з багаторічними насадженнями у сквері «Центальний» та збереження зони відпочинку «Лісопарк».
До участі у слуханнях зареєструвалися 131 мешканець Кропивницького, з них 120 осіб мали право голосу.
На громадських слуханнях виступали: громадські активісти; архітектори; депутати; керівники виконавчих органів; фахівці у сфері ландшафтного дизайну, будівництва; представник компанії «МакДональдз»; інші небайдужі жителі міста.
Відповідно до пункту 7.1 Положення про громадські слухання в місті Кропивницькому, протокол буде розміщено на офіційному веб-порталі Кропивницької міської ради в мережі Інтернет у спеціальному розділі «Громадська участь» (підрозділ «Громадські слухання»).
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 850 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Правда Дмитрий Сергеевич

Початок збору підписів:

5 травня 2021 р.

Відповідь дана:

24 травня 2021 р.