Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Захистимо справжню історію – пам’ятник захисникам Кіровограда!

Захистимо справжню історію – пам’ятник захисникам Кіровограда!
Шановні земляки!
У будь-якій країні вшанування героїв, які віддали за неї життя, – основа цивілізації. Це об’єднує, робить населення нацією. Але на початку квітня в Кропивницькому так званими активістами був демонтований пам’ятний знак воїнам, які встали на захист міста в серпні 1941-го.
Тоді знесилені в боях військові, з боями відступаючи від кордону, були єдиним військовим підрозділом біля Кіровограда. Воїни 79-го Ізмаїльського прикордонного загону під командуванням підполковника С.Г.Грачова та ополченці, переважно працівники заводу «Червона зірка», на добу затримали ворога під містом.
Сьогодні єдиний у місті пам’ятник, що присвячений людям, які встали на шляху окупантів, поруганий вандалами та фактично зруйнований. Сьогодні його доля залежить від кожного з нас, від нашої активності!
Ми закликаємо Вас бути справжніми патріотами свого міста, шанувати його історію, його захисників. Ми закликаємо підтримати петицію про збереження історичної пам’яті та вшанування подвигу захисників міста.
Пам’ятайте! Якщо петицію підтримує понад 450 чоловік, влада буде змушена вжити заходів по відновленню пам’ятного знаку. Так наголошує закон, і цього від нас вимагає правда історії та свята пам'ять про неї!
Ми вимагаємо органи влади виконати свої повноваження в частині забезпечення вимог статті 4 Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та включити цей пам’ятний знак до відповідного реєстру пам’яток.
Ми вимагаємо притягнути вчинивших наругу над пам’ятником вандалів до відповідальності.


Збережемо пам'ять про справжню історію!

Комітет захисту пам’яток
Великої Вітчизняної війни

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Управлінням містобудування та архітектури Кропивницької міської ради не підтриману електронну петицію щодо захисту справжньої історії - пам'ятника захисникам Кіровограда розглянуто.
Враховуючи те, що дана електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у термін, який визначено Статутом територіальної громади міста Кропивницького, затвердженим рішенням Міської ради міста Кропивницького від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 23¹ Закону України “Про звернення громадян” зазначену електронну петицію розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років”, однією з форм увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є упорядкування, збереження та спорудження пам'ятників і пам'ятних знаків на вшанування пам'яті учасників та жертв Другої світової війни 1939-1945 років, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні.
Кам'яний пам'ятний знак, встановлений на території “Скверу прикордонників” на розі вулиць Соборної та Глинки, не перебуває на державному обліку як пам'ятка архітектури, історії або монументального мистецтва, не значиться як виявлений об'єкт культурної спадщини, інформація щодо надання дозволу на його встановлення та дати встановлення відсутня.
Враховуючи зазначене, положення Закону України “Про охорону культурної спадщини” для даного об'єкта не застосовуються.
Відсутність підтверджувальних документів щодо віднесення вищезазначеного об'єкта до пам'ятних знаків, які увічнюють історичні події, мають культурну та історичну цінність, на даний час не дає можливості для взяття його на облік на законних підставах.
Одночасно повідомляємо, що відповідними службами розглядається питання щодо повернення об'єкта на попереднє місце його встановлення.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 19 серпня петицію підписали 32 особи з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Комітет захисту памя'ток ВВВ

Дата створення:

4 серпня 2021 р.