Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 297 громад!

Амброзія та сезонний поліноз

Просимо подбати про алергиків нашого міста.
Зважаючи на те, що тисячі мешканців м. Кропивницького у сезон цвітіння амброзії страждають на поліноз, а саме серпень-вересень це місяці розпліднення амброзії, шановний пане Мер - просимо посприяти вирішенню цього питання. Амброзія – найбільш небезпечний бур’ян з алергічних рослин. Симптоми алергії на дану рослину відомі багатьом мешканцям нашого міста, а це – закладеність носу, нежить, чихання, свербіж в очах, а найнебезпечніше – симптоми бронхіальної астми. Наразі у серпі цього року погодні умови сприяють розмноженню бур’яну та насіння, суха та вітряна погода дає можливість розповсюдження пилку, що просто не дає дихати алергікам та вимагає витрат купи грошей на ліки, відвідування лікарів (а це навантаження на лікарні та спосіб захворіти на COVID-19).
Якщо провести аналіз наявності та розповсюдження даного бур’яну у м. Кропивницькому, то можна помітити, що покіс не виконується навіть на основних магістралях міста, по яких в день рухаються тисячі автомобілів та маршрутних транспортних засобів. Прошу звернути увагу на вл. Бобринецький шлях, Яновського, Ак. Тамма, тощо.. Рослини місцями сягають по 1,5 метрів у висоту, а єдиний дієвий спосіб боротьби з амброзією – це регулярний покіс, який вочевидь не виконується представниками комунальних служб.
Тому просимо:
1. Ввести графік покосу небезпечного для мешканців міста бур’яну, принаймні 3 рази на сезон цвітіння серпень-вересень по основних дорогах нашого міста з найбільшим трафіком та прилягаючих територіях
2. Оприлюднити графік у ЗМІ
3. Проконтролювати виконання графіку відповідними службами
Переконані, що мешканці міста Кропивницький, а особливо алергики будуть Вам дуже вдячні!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Головним управлінням житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради не підтриману електронну петицію щодо покосу амброзії на території м. Кропивницького розглянуто.
Враховуючи те, що зазначена електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів в строк, який визначено в Статуті територіальної громади міста Кропивницького, затвердженому рішенням міської ради від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян» дану електронну петицію було розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Рішенням міської ради від 07.05.2019 року № 249 затверджено Програму боротьби з амброзією полинолистою на території міста Кропивницького на 2019-2023 роки.
КП «Благоустрій» Кропивницької міської ради» та житлово-експлуатаційними організаціями постійно здійснюється видалення амброзії полинолистої механічним методом - шляхом викошування карантинних організмів на закріплених територіях (парках, скверах, територіях загального користування).
Станом на 26.10.2021 року у місті Кропивницькому ліквідовано 18,1 га амброзії полинолистої на територіях парків, скверів, газонів, місць загального користування, на прибудинкових територіях.
Головами квартальних комітетів Подільського та Фортечного районів міста Кропивницького постійно проводиться роз'яснювальна робота серед мешканців приватного сектора щодо ліквідації амброзії на прибудинкових територіях, знищення американського білого метелика та повитиці польової.
Працівниками інспекції з благоустрою Кропивницької міської ради складаються протоколи про адміністративні правопорушення на суб'єктів благоустрою стосовно виконання робіт з покосу карантинних організмів. Станом на 26.10.2021 року складено 149 протоколів.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 4 червня петицію підписали 362 особи з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Фісенко Віталій Вікторович

Дата створення:

26 серпня 2021 р.