Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 259 громад!

Обовязковість звітування депутатів перед своїми виборцями

На сьогодні в м. Кропивницький (і мабуть не тільки) склалась дуже неприємна ситуація щодо звітності депутатів перед своїми виборцями. Звітують одиниці. Решта обранців з року в рік бездіють та неефективно використовують мандат та надану довіру їм та їхнім політичним партіям від виборців, втрачаючи дорогоцінний час. Такі депутати ховаються від виборців, не проводять зустрічей, не цікавляться проблемами округу, в результаті чого залишаються традиційно осторонь і живуть самі по собі від виборів до виборів. Сформовані проблеми округу у вигляді Доручень виборці не взмозі вручити своїм представникам так, як це прописано у ст. 17 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".
В ст. 16 цього ж закону зазначено, що "...Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями."
Так склалось, що депутати систематично ігнорують дану норму закону і дозволяють собі без щорічного звіту робити видимість роботи, не маючи бажання цікавитись проблемами свого округу, виборці якого за нього проголосували. Від незнання проблем округу щорічно верстаються незрозумілі Програми, не погоджені з громадою і які, йдуть всупереч інтересам жителів міста, бо не враховують пріоритети. Незвітування і дії депутата без узгодження з громадою є фактично ознаками узурпації влади, що несе небезпеку національній безпеці України зсередини. Громаду не чують.
Враховуючи вищезазначене, в інтересах всієї громади м. Кропивницького, ми просимо створити місцевий дієвий механізм (алгоритм) для належної практичної реалізації ст.16 та 17, організувати звітування депутатів в т.ч. і для збору доручень та для відкликання за громадською ініціативою у разі виявлення таких безвідповідальних депутатів- порушників закону та прав виборців.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши не підтриману електронну петицію щодо обов’язковості звітування депутатів перед своїми виборцями, повідомляємо наступне. Враховуючи те, що дана електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у термін, який визначено Статутом територіальної громади міста Кропивницького, затвердженим рішенням міської ради від 31.01.2019 № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян» зазначену електронну петицію розглянуто як звернення громадян.

Відповідно до вимог частин 1-4 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат міської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян та інформувати міську раду про результати обговорення своїх звітів перед виборцями.
Звіт депутата міської ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.
Звіт депутата міської ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення.
Депутат міської ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.
Відповідно до рішення міської ради від 19.12.2018 № 2189 «Про звіти депутатів міської ради перед виборцями» визначено орієнтовний строк проведення звітів депутатів перед виборцями, а саме перший квартал кожного наступного року як граничний термін для проведення звітів за попередній рік.
Депутати подають звіти до управління апарату міської ради для подальшого оприлюднення на офіційному сайті міської ради.
Всі звіти депутатів перед виборцями, які є в розпорядженні міської ради, оприлюднюються на офіційному вебсайті міської ради, в розділі «Депутати» на персональних сторінках депутатів міської ради та в рубриці «Звіти».
Варто відзначити, що депутати Кропивницької міської ради поточного скликання набули повноваження з дня відкриття першої сесії міської ради, тобто 04.12.2020.
Отже, кінцевий строк для звітування за перший рік роботи депутатами міської ради - не пізніше 31 березня 2022 року.
Виконавчі органи міської ради зі свого боку будуть всіляко сприяти в організації та проведенні звітів депутатів перед виборцями.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Станом на 19 серпня петицію підписали 103 особи з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Федотова Маріанна Олександрівна

Дата створення:

6 вересня 2021 р.