Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Незаконна робота кар'єру в с.Соколівське/м.Кропивницький

Шановний Андрій Павлович звертаємось до Вас з проханням, чи вже з вимогою прийняти рішучі дії та зупинити незаконне користування надрами на земельній ділянці з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001.

ВАТ "Кіровоградський кар`єр", яке користувалося земельною ділянкою на підставі державного акту серії І-КР №001205 від 23.12.1999 року на право постійного користування земельною ділянкою, не оформило іншого речового права на цю земельну ділянку, зокрема право власності чи право оренди на неї.

Визнання ВАТ "Кіровоградський кар`єр" у жовтні 2015 року банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури передбачало завершення його господарської діяльності закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції і зумовлювало фактичне припинення використання земельної ділянки у його господарській діяльності за цільовим призначенням.

Відповідно до частини 3 статті 62 КУзПБ ні земельна ділянка, яка використовувалася у господарській діяльності ВАТ "Кіровоградський кар`єр" для розміщення кар`єру, ні право постійного користування нею не підлягали включенню до складу ліквідаційної маси банкрута.

ТОВ "Гранторг", яке придбало рухоме та нерухоме майно банкрута у ході його ліквідаційної процедури та за договором купівлі-продажу майна від 04.07.2018 року стало власником комплексу будівель площею 2074,60 кв.м., за чинним земельним законодавством не могло набути право постійного користування земельною ділянкою комунальної власності за кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 площею 39,9га.

Також звертаємо Вашу увагу, що організації, які ведуть свою діяльність на земельній ділянці з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 довгі роки не дають спокійно жити мешканцям, а саме порушують всі можливі норми закону, санітарні, будівельні та екологічні норми. Проводячи видобуток і переробку корисних копалин з Сухокліївського родовища, яке розташоване в межах м.Кропивницький та села Соколівське, до помешкань цілодобово летить пил в великій кількості, цілодобово чути постійний і потужний шум від добування та переробки твердих порід, а також дошкуляють надто потужні вибухи. Правоохоронні органи не реагують належним чином на скарги мешканців.Враховуючи викладене просимо Вас не надавати земельну ділянку за кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 у користування будь-яким організаціям. Також просимо Вас сприяти в припиненні користування надрами та земельною ділянкою з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 та повернути її в комунальну власність.

З повагою,
Мешканці та небайдужі громадяни які проживають в територіально адміністративних межах впливу діяльності кар'єру (ВАТ «Кіровоградський кар'єр», ТОВ «Гранторг»).

Відповідь на звернення та інформацію про результати та прийняті рішення просимо надіслати у визначені законодавством терміни

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 11.10.2021 щодо незаконної роботи кар’єру (ВАТ «Кіровоградський кар'єр», ТОВ «Гранторг») в с.Соколівське, м.Кропивницький, повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) петицію направлено на розгляд постійної комісії Кропивницької міської ради з питань екології, земельних відносин та комунальної власності, проведення якої планується 28.10.2021 о 14.00 в приміщенні Кропивницької міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, кімн. 117).
Одночасно петиція направлена на опрацювання до управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницької міської ради.
Про присутність автора петиції на засіданні постійної комісії просимо повідомити за телефонами: 35 83 93, 35 83 94 (управління апарату міської ради).
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.


В доповнення до раніше наданої відповіді від 22.10.2021 № Ко-10467/45-п на електронну петицію щодо незаконної роботи кар’єру (ВАТ «Кіровоградський кар'єр», ТОВ «Гранторг») в с.Соколівське, м.Кропивницький, повідомляємо наступне.
28.10.2021 петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань екології, земельних відносин та комунальної власності.
Під час розгляду електронної петиції, керівниками профільних виконавчих органів Кропивницької міської ради була надана наступна інформація.
Земельна ділянка по вул. Автолюбителів, 5 загальною площею 39,9453 га (кадастровий номер 3510100000:48:400:0001) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами передана на праві постійного користування ВАТ «Кіровоградський кар’єр». Державний акт на право постійного користування землею від 23.12.1999, серія І-КР № 001205.
Юридична особа ВАТ «Кіровоградський кар’єр» перебуває в стані припинення (судове рішення від 26.10.2015 № 11/19 про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури).
Спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ), реєстраційний номер 854, наданий ВАТ «Кіровоградський кар’єр» є недійсним. Дата надання дозволу 05.05.1997, дата закінчення терміну дії – 05.05.2017.
Комплекс будівель загальною площею 2074,6 кв.м, розташований на земельній ділянці, що належить на праві приватної власності ТОВ «Гранторг» відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.
Нерухоме майно набуто ТОВ «Гранторг» з прилюдних торгів у ході ліквідаційної процедури ВАТ «Кіровоградський кар’єр» на підставі договору купівлі-продажу майна від 04.07.2018.
У зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно, заяв стосовно передачі земельної ділянки у власність чи користування від ТОВ «Гранторг» не надходило.
Наказом Державної служби геології та надр України від 08 червня 2016 року № 187 анульовано спеціальний дозвіл на користування надрами, наданий ВАТ «Кіровоградський кар’єр» для розробки Кіровоградського (Сугокліівського) родовища гранітів.
Постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 жовтня 2015 року ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом та розпочато процедуру його ліквідації.
 За даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України Відкрите акціонерне товариство «Кіровоградський кар’єр» зареєстровано за адресою: 27641, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Соколівське, вул. Шевченка, буд. 23.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебивають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.
Законами України не передбачено повноважень органів місцевого самоврядування щодо втручання в господарську діяльність підприємств.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Водночас повідомляємо, що згідно зі статтею  15 Закону України «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення» вибухові роботи проводяться виключно суб’єктами господарювання - юридичними особами на підставі дозволу, який видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, відповідно до законодавства. Тобто на території Кіровоградської області такі дозволи видає Управління Держпраці у Кіровоградській області. 
Під час обговорення піднятого питання постійна комісія дійшла висновку, що відсутні підстави для задоволення вимог, зазначених у цій петиції, так як вирішення даних питань не входить до повноважень органів місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, члени комісії не підтримали електронну петицію, як таку, що не може бути реалізована.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 456 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бойко Анатолій Володимирович

Початок збору підписів:

14 вересня 2021 р.

Відповідь дана:

23 жовтня 2021 р.