Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 284 громади!

Відкликати звання «Почесний громадянин міста» у Євгена Бахмача

Відкликати звання «Почесний громадянин міста» у Євгена Бахмача
Шановний Андрій Павлович! Від імені небайдужої громадськості міста Кропивницького звертаюсь до Вас із наполегливим проханням (навіть вимогою) відкликати звання Почесного громадянина у голови наглядової ради НВП «Радій» Євгена Бахмача.
Це звання вважається вищим визнанням заслуг перед містом і його жителями. Критерієм надання статусу почесного громадянина міста є, насамперед, оцінка діяльності особи згідно принципу «людина для людини».
Персона Євгена Бахамача є дуже суперечливою з низки причин, зокрема, через його попередній досвід управління міським електротранспортом міста Кіровограда. Тоді компанія Євгена Бахмача ТОВ «ЄТК» орендувала цілісний майновий комплекс у комунального підприємства «Кіровограделектротранс», не сплачуючи за це орендну плату. У період управління його фірмою міським комунальним транспортом за безцінь було розпродано тролейбуси й автобуси, котрі купувалися за кошти платників податків. Усі ці схеми були детально висвітлені у засобах масової інформації.
https://www.kypur.net/u-chyyih-firmah-rozchynyvsya-komunalinyj-transport-ta-chomu-misto-vidnovlyuvalo-avtopark-majzhe-z-nulya/
Відомо, що на НВП «Радій», яким він постійно хизується у публічній площині, наявна проблема із вчасною й повною виплатою заробітних плат простим робітникам.
Про рівень його соціальної відповідальності як бізнесмена також яскраво свідчить ситуація, котра кілька років тому виникла навколо гуртожитку по вулиці Героїв Сталінграда, 13, коли він намагався виселити людей зі своїх осель (або змусити викупити в нього кімнати) і через суд домагався оформлення нерухомості на НВП «Радій».
(https://persha.kr.ua/article/62095-yevgen-bahmach-poobitsyav-zhitelyam-gurtozhitku-novij-rik-bez-svitla/
Звання «Почесний громадянин» передбачає значний внесок особи у розвиток місцевої громади, а отже й кожного з мешканців міста. Натомість підприємство «Радій» Євгена Бахмача неодноразово фігурувало в звітах Держфінінспекції про зловживання в системі «Енергоатому».
https://www.epravda.com.ua/publications/2012/08/2/331082/

Гучний скандал про ймовірне завдання збитків державі «Радієм» на сотні мільйонів гривень «прославив» Кропивнцький на всю країну. В кабінеті Євгена Бахмача та його підлеглих СБУ під час обшуків вилучили мільйони гривень готівкою.
https://nashigroshi.org/2016/12/05/sbu-pereviryaje-yak-enerhoatom-pereplatyv-favorytu-130-miljoniv-za-ustatkuvannya-vartistyu-22-miljona/
«У кабінетах керівників НВП “Радій” співробітники СБУ спільно з прокуратурою вилучили фінансову документацію, яка доводить проведення оборудки з привласнення держкоштів», - ішлося в офіційній заяві Служби безпеки України.
Компанії, пов’язані з Євгеном Бахмачем, постійно фігурують у різних кримінальних провадженнях.
Гранітні кар’єри, що працюють на території Кіровоградської області не тільки завдають шкоди навколишньому середовищу, а й мешканцям, котрі проживають поруч. Натомість жодних заходів, які б покращили ситуацію в інтересах людей, не проводиться.
І це далеко не повний список аргументів, котрі свідчать про необхідність перегляду надання статусу «Почесний громадянин» Євгена Бахмача.
Окремо звертаю Вашу увагу, що процедура висунення на здобуття звання «Почесний громадянин» кандидатури й ухвалення рішення щодо неї має бути відкритою.
У 2009-му році, коли Є. Бахмач отримав згаданий статус, містяни так і не почули реальних обґрунтувань щодо надання йому цього звання.
Зважаючи на вищевикладене, прошу Вас, шановний Андрію Павловичу, ініціювати у Кропивницькій міській раді запуск процедури щодо відкликання звання «Почесний громадянин міста» у Євгена Бахмача.
З повагою, представник громади міста Кропивницького Анатолій Бойко.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 21.01.2022 щодо відкликання звання «Почесний громадянин міста» у голови наглядової ради НВП «Радій» Євгенія Бахмача повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) вказана петиція розглянута:
25.01.2022 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту;
26.01.2022 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики.
Під час розгляду електронної петиції, керівниками профільних виконавчих органів Кропивницької міської ради була надана наступна інформація.
Звання «Почесний громадянин міста» присвоєно Бахмачу Євгенію Степановичу рішенням міської ради від 03.09.2009 № 2448.
Його кандидатура була висунута трудовим колективом закритого акціонерного товариства „Науково-виробниче підприємство „Радій”. Ініціативу присвоєння Бахмачу Є.С. звання «Почесний громадянин міста» підтримали Кіровоградське обласне відділення промисловців і підприємців, організація роботодавців Кіровоградської області, громадські організації та заклади освіти, охорони здоров’я міста.
Також, на вимогу Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кіровограда», затвердженого рішенням міської ради від 06.03.1998 № 130, кандидатура Бахмача Є.С. була розглянута комісією з питань почесних звань та нагород, виконавчим комітетом міської ради та профільною постійною комісією міської ради.
Враховуючи вищевикладене та опрацювавши інформацію, зазначену у петиції, постійні комісії не підтримали електронну петицію.
Слід зазначити, що згідно з Положенням про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кропивницького», затвердженого рішенням міської ради від 22.06.2018 № 1732, процедура відкликання звання «Почесний громадянин міста» не передбачена.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 465 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Бойко Анатолій Володимирович

Початок збору підписів:

22 грудня 2021 р.

Відповідь дана:

2 лютого 2022 р.