Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 300 громад!

Висловлення недовіри та звільнення з посади начальника управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариси Давидівни

Начальник управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариса Давидівна є незмінним керівником освіти міста вже 20 років поспіль. Це чотири президентських терміни. Така «монархія» призвела до ряду зловживань, корупційної складової, перевищення службових повноважень.
По-перше, це ігнорування думки громади, колективів щодо ряду реформ в освіті міста, призначення керівників на власний розсуд. Так, на посади керівників закладів освіти призначаються люди, які не мають досвіду адміністративної роботи і, як наслідок, колективи дитячих садочків, шкіл, училищ потерпають від некомпетентного керівництва таких директорів. Порядним, освіченим, принциповим керівникам не місце в освіті міста. Крім того, на посадах опиняються друзі, похресниці, дружини впливових людей. Конкурси на заміщення вакантних посад проходять непрозоро, з численними порушеннями. Положення про проведення конкурсів, умови не містять чіткої інформації про конкурс, що створює можливість в процесі конкурсу діяти на власний розсуд.
По-друге, діяльність управління освіти організована з численними порушеннями нормативно-правових актів. Так, Законом України «Про освіту» директор закладу освіти наділений правом самостійно призначати та звільняти працівників свого закладу. Натомість, у нашому місті норма Закону не діє, бо керівниця управління погоджує такі призначення (дозволяє/ні), або надає свою кандидатуру.
По-третє, формальний підхід до організації найпростіших укриттів у закладах освіти (не профінансовано зовсім або недостатньо). Відсутність провітрювання, туалетів призводить до унеможливлення перебування в таких укриттях навіть протягом нетривалого часу. Це є прямою загрозою життю і здоров’ю усіх учасників освітнього процесу.
По-четверте, Інклюзія. Чи не найболючіша тема отримання освіти дітьми з інвалідністю. Це кричуще порушення прав дітей з ООП на якісну освіту:
- Безпідставне закриття спеціальних класів.
- Звільнення асистентів вчителів інклюзивних класів.
Батьки змушені звільнятись з роботи, щоб забезпечити догляд в денний час своїм дітям.

По-п’яте, в той час, коли ворог намагається знищити нас, як націю, віроломно напавши під лозунгами захисту російськомовних громадян, УО під керівництвом Костенко Л.Д. не знаходить можливості здійснювати поділ класів на вивчення рідної мови, прикриваючись формулою розрахунку. Така ж доля спіткала й іноземну мову, інформатику. Це наслідок неефективного керування управлінням освіти мережею закладів освіти та мережею класів.
Шосте, непрозора фінансова політика. Так, заклади освіти, якими керують деякі наближені до начальниці особи, вже по кілька разів отримали кошти на капітальний ремонт і їдалень, і спортзалів, і туалетів і т.д., а інші на поточний ремонт змушені просити у батьків. Обурює непрозорість закупівель продуктів, коли ФОПи, які не мають досвіду та баз, стають просто посередниками. Як наслідок, багато років поспіль переможцем ставала компанія колишнього секретаря міської ради.
Неможливість отримання школами фінансової автономії, відсутність чіткої програми розвитку освіти міста, непрозорість розподілу коштів між закладами, закупівлі для закладів освіти тощо – все це наводить на думку про можливі фінансові зловживання.
Управління, як менеджер освіти у місті, мало би пропонувати громадськості різноманітні форми освітньої послуги (моделі шкіл, європейські освітні програми, співпрацю), натомість, це одне із реакційних управлінь, де керівництво активно працює над підвищенням власного благополуччя. Крім того, начальниця управління освіти досить лояльно ставиться до призначення керівниками закладів освіти міста осіб-представників проросійських партій, а це більше 10 осіб (для довідки: 15 вересня 2022 року Касаційний адміністративний Суд України, за ініціативою СБ, в складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» («ОПЗЖ») і таким чином остаточно заборонив її діяльність в Україні).
Підтримка даної петиції, обрання керівника освіти міста на демократичних засадах – перший переможний крок до освіти в Україні без корупції.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 02.02.2023 щодо висловлення недовіри та звільнення з посади начальника управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариси Давидівни повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення міської ради від 29.03.2016 № 142 «Про електронну петицію, адресовану Кіровоградській міській раді, її виконавчому комітету» (з урахуванням змін) 14.02.2023 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту розпочато розгляд вказаної петиції.
В зв’язку з необхідністю більш детального вивчення інформації, викладеної в електронній петиції, оголошено перерву в роботі постійної комісії.
Про остаточний результат розгляду електронної петиції постійною комісією міської ради з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту буде повідомлено додатково.


В доповнення до раніше наданої відповіді від 14.02.2023 № Ко-1312/12-п на електронну петицію щодо висловлення недовіри та звільнення з посади начальника управління освіти Кропивницької міської ради Костенко Лариси Давидівни, повідомляємо наступне.
За результатами розгляду електронної петиції постійною комісією Кропивницької міської ради з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту прийнято рішення:
1. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Колодяжному С.О. доводити до відома громадськості інформацію щодо розвитку освіти міста через проведення брифінгів не рідше одного разу на шість місяців.
2. Начальнику управління освіти Кропивницької міської ради
Костенко Л.Д. розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді директора комунального закладу «Новомиколаївська гімназія Кропивницької міської ради» та врахувати рекомендацію комісії щодо її звільнення в установленому законодавством порядку.
3. Доручити управлінню з питань запобігання та виявлення корупції Кропивницької міської ради перевірити викладену в петиції інформацію та повідомити заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мосіна О.В. та Колодяжного С.О. щодо вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.
4. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Колодяжному С.О. повідомити автора петиції та постійну комісію з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту про результати перевірки управлінням з питань запобігання та виявлення корупції Кропивницької міської ради.
5. Заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Колодяжному С.О. направити листи та довести до відома керівників закладів освіти посилання на норму Закону України «Про освіту», де чітко зазначається, що керівник закладу має право самостійно призначати та звільняти з роботи працівників без погодження з начальником управління освіти.
6. Довести до відома громадських організацій інформацію щодо направлення своїх звернень, скарг, пропозицій до міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» для вирішення проблемних питань.
Дане питання буде перебувати на контролі постійної комісії Кропивницької міської ради з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 490 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

г.о. "Кіровоградське обласне об'єднання батьків дітей з особливими потребами і інвалідів"

Початок збору підписів:

19 січня 2023 р.

Відповідь дана:

14 лютого 2023 р.