Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

Встановити світлофор на перехресті вул. Яновского і вул. Садова. Багато містян відвідує парк Перемоги, а потім стоять у заторах на цьому перехресті. Для пішоходів дуже складне перехрестя доя переходу.

Зараз у місті з кожним днем з’являється все більше і більше автомобілів, тому треба переглянути встановлення нових сигналів регулювання на дорогах. Так як зараз спростили сполучення з районом арнаутова, а також відновили паркову зону, то збільшився трафік авто у цьому напрямку. Багато містян відвідує парк Перемоги, а потім стоять у заторах на перехресті вул. Яновского і Садова. Для пішоходів дуже складне перехрестя для переходу, мало водіїв пропускають.
Пішохідний перехід знаходиться одразу за поворотом, тому видимість для водія погана. Для дітей взагалі дуже ризиково переходити це перехрестя, іноді діти перебігають дорогу, що може призвести до утворення аварійних ситуацій.
Встановлення світлофору на цьому перехресті усуне всі незручності як для водіїв так і пішоходів! Дякую за увагу і підтримку у голосуванні!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Головним управлінням житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради (далі - Головне управління) електронну петицію щодо встановлення світлофора на перехресті вулиць Яновського та Садової розглянуто.
Враховуючи те, що дана електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у термін, який визначено Статутом територіальної громади міста Кропивницького, затвердженим рішенням міської ради від 31.01.2019 р. № 2303, та відповідно до норм статті 23¹ Закону України «Про звернення громадян» зазначену електронну петицію розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Відновлення та встановлення нових дорожніх знаків, влаштування нових світлофорних об'єктів по місту Кропивницькому здійснюється відповідно до дислокацій технічних засобів регулювання дорожнього руху, які затверджуються рішенням міської ради та погоджуються управлінням патрульної поліції в Кіровоградській області.
Дислокацією технічних засобів регулювання дорожнього руху по вул. Садовій, затвердженою рішенням міської ради від 17.06.2014 р. № 988 не передбачено встановлення світлофорного об'єкта на вказаному перехресті.
Встановлення світлофорів повинно відповідати умовам, визначеним пунктом 7.10 ДСТУ 4092-2002 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки»:
УМОВА 1. Протягом 8 год робочого дня середньогодинна інтенсивність руху транспортних засобів не менша зазначеної в таблиці 9 ДСТУ 4092-2002.
УМОВА 2. Протягом 8 год робочого дня середньогодинна інтенсивність руху транспортних засобів не менша:
600 од./год (для доріг з розділовою смугою — 1000 од./год) головною дорогою в двох напрямках;
150 пішоходів переходять проїзну частину в одному найбільш завантаженому напрямку в кожну із тих же 8 год.
УМОВА 3. Існує проміжок часу в 1 годину, протягом якого виконується умова 2.
УМОВА 4. Умови 1 та 2 одночасно виконуються за кожним окремим нормативом не менше ніж на 80%.
УМОВА 5. За останні 12 місяців на перехресті скоєно не менше трьох дорожньо-транспортних пригод, яким можна було б запобігти за наявності світлофорної сигналізації (наприклад, зіткнення транспортних засобів, що рухаються з поперечних напрямків, наїзди транспортних засобів на пішоходів, які переходять дорогу, зіткнення між транспортними засобами, що рухаються в прямому напрямку та тих, що повертають ліворуч із зустрічного напрямку).
До того ж умови 1 або 2 повинні виконуватись не менше ніж на 80%.
Враховуючи вищевикладене, Головним управлінням надано доручення КП «МІСЬКСВІТЛО» КМР» опрацювати питання щодо доцільності встановлення світлофорного об’єкту на вказаному перехресті відповідно до умов, передбачених ДСТУ 4092-2002 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки».
У разі відповідності інтенсивності руху на даному перехресті умовам ДСТУ 4092-2002 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги, правила застосування та вимоги безпеки» Головним управлінням буде враховано дану пропозицію при формуванні переліку заходів до Комплексної програми розвитку житлово-комунального господарства та безпеки  дорожнього руху в місті Кропивницькому на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням Кропивницької міської ради від 02.02.2021 року № 105, зі змінами та доповненнями, виконання яких плануватиметься на 2024 рік, за рахунок коштів міського бюджету.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Станом на 12 липня петицію підписали 121 особа з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чумак Юлія Андріївна

Дата створення:

12 березня 2023 р.