Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Встановлення нової комендантської години в Кропивницькому

Ми, громадськість, звертаємося до влади з проханням про скорочення комендантської години з 00:00 до 04:00.

Зараз у більшості областей України, комендантська година триває з 00:00 до 04:00-05:00.

Ми вважаємо, що сьогоднішня тривалість комендантської години є надмірною та необґрунтованою. Оскільки, місто не є прифронтовим та відсутні негативні інцинденти з участю містян, що є причиною для скорочення комендантської години. Окрім того, продовження режиму комендантської години з 23:00 до 05:00 створює значні незручності та обмеження для містян. Багато людей працюють в нічну зміну або повинні займатися своїми справами пізно ввечері. Також, є нагальна потреба в доступі до лікарень та аптек у пізній час.

Тому, ми закликаємо владу, встановити новий час комендантської години з 00:00 до 04:00, такий підхід дозволить містянам бути більш самостійними та працювати бізнесу в ефективному та вільному режимі.

Дякуємо за увагу до нашої петиції.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію від 27.04.2023 щодо встановлення нової комендантської години в м. Кропивницькому повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кропивницькій міській раді, її виконавчому комітету, затвердженого рішенням міської ради від 29.03.2016 № 142 (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 01.05.2023 на засіданні постійної комісії Кропивницької міської ради з питань місцевого самоврядування, прав і свобод людини, депутатської етики та регламенту.
Згідно з пунктом 5 Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 573 «Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану», комендантська година та встановлення спеціального режиму світломаскування запроваджується шляхом видання наказу військовим командуванням або військовою адміністрацією.
Враховуючи вищевикладене, постійна комісія не підтримала електронну петицію, так як порушене в петиції питання не відноситься до повноважень Кропивницької міської ради, її виконавчих органів.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
Додаток до рішення

Категорія

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Петицію підписали 458 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Чуйко Поліна Ігорівна

Початок збору підписів:

13 квітня 2023 р.

Відповідь дана:

8 травня 2023 р.