Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Заборона вандального викошування газонів

Шановна місцева владо,

Ми, люди, які підтримали дану петицію, звертаємось до вас з проханням заборонити покос трави та газонів у нашому місті. Ми вважаємо, що заборона покосу може бути корисною і вигідною як для місцевого середовища, так і для жителів міста та бюджету.

Покос трави та газонів має негативний вплив на наше середовище. Покос знищує природні біотопи тварин, знижує різноманіття рослинного світу та сприяє швидшому зношенню ґрунту. Більш того, використання газонокосарок та іншого обладнання для покосу вимагає матеріальних витрат і забруднює повітря, що може мати негативний вплив на здоров'я людей. Також слід не забувати про шумове забруднення.

Заборона покосу може мати багато позитивних наслідків. По-перше, це може допомогти зберегти різноманітність тваринного та рослинного світу в нашому місті. По-друге, це може сприяти збереженню водних ресурсів, оскільки покос знижує водопроникність ґрунту та збільшує ризик повеней. По-третє, заборона покосу може допомогти зменшити забруднення повітря, що сприятиме здоров'ю місцевих жителів. По-четверте, це зменшить температуру у місті у спекотні дні, що зараз актуально як ніколи. Також це більш естетично.

Ми пропонуємо наступні альтернативи для догляду за зеленими насадженнями у місті:

-Створення природних різнотравних лук на газонах та у міських парках;
-Збереження та розвиток високотравних ділянок, що є природними біотопами тварин;
-Використання екологічних технологій для догляду за зеленими насадженнями, таких як природні засоби захисту від шкідників та біологічний контроль рослин;
-Догляд за зеленими насадженнями у вигляді скошування трави ручним способом, на приватних ділянках (за бажанням) та у місцях, де це дійсно необхідно;
-Впровадження більш довгострокових насаджень на зелених ділянках, що потребують меншої кількості догляду.

Ми вважаємо, що заборона покосу трави та газонів у нашому місті може бути корисною і вигідною для місцевого середовища та мешканців міста. Ми закликаємо вас розглянути цю проблему серйозно, перейняти досвід країн Європи та прийняти відповідні заходи для заборони покосу трави та газонів у нашому місті.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ


03.07.2023
№Ко-4762
Максиму ПАРАФІЛОВУ

parafilovm@gmail.com

Про розгляд електронної петиції

Головним управлінням житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради електронну петицію щодо заборони покосу трави та газонів у місті Кропивницькому розглянуто.
Враховуючи те, що зазначена електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів у строк, який визначено в Статуті територіальної громади міста Кропивницького, затвердженому рішенням міської ради від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян» дану електронну петицію було розглянуто як звернення громадян.
З порушеного питання повідомляємо наступне.
Рішенням міської ради від 18.12.2019 року № 3054 було затверджено Правила благоустрою території міста Кропивницького (далі – Правила благоустрою).
Правила благоутрою - це нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території міста Кропивницького.
Відповідно до абзацу 8 пункту 2 Розділу ІІІ Правил благоустрою підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме: регулярне знищення бур’янів, викошування трави заввишки більше ніж 10 см, видалення сухостійних дерев та чагарників, видалення сухого та пошкодженого гілля та забезпечення їх видалення.
Згідно з пунктом 5 Розділу І Правил благоустрою громадяни та юридичні особи несуть відповідальність за порушення цих Правил згідно з вимогами законодавства України.
Одночасно повідомляємо, що комунальні підприємства міста Кропивницького виконують роботи з викошування трави на закріплених за ними ділянках відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених накaзом Miністерства будiвництва, архiтектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 року № 105 (далі – Правила утримання зелених насаджень).Згідно з пунктом 9.5.5.2. Правил утримання зелених насаджень скошування – це основний прийом догляду за газонами. Максимальна висота травостою має бути: на партерних газонах – 5 см, звичайних – 10 см, лучних - 15-20 см. Висота скошування травостою на партерних газонах - 2-4 см, звичайних і лучних - 3-5 см.Секретар міської ради Олег КОЛЮКА

Олена Мачак 35 83 61
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 13 червня петицію підписали 187 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Парафілов Максим Олександрович

Дата створення:

11 травня 2023 р.