Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Заборона продажу та розповсюдження пластикових квітів

Пластикові вінки й квіти мають нетривалий термін використання. Але вже за рік їх викидають на смітники. Якщо пластмасу закопувати в землю, вона розкладається упродовж 100 – 500 років. А під час її спалювання в атмосферу виділяються токсичні органічні сполуки – діоксини, які негативно впливають на навколишнє середовище та провокують виникнення злоякісних пухлин. Звучить як вирок для природи і людства. Отже, штучні квіти – це справді отрута для живого, несмак, який виправдовується нашим небажанням витратити трохи часу на естетичне оформлення могил наших близьких людей. Уся ця штучна краса не має жодного сакрального чи релігійного значення, а є лише шкодою для живих людей та для довкілля. Виходить, що штучні квіти будуть розкладатися довше, ніж триває життя людини. Штучні квіти – це навіть не шанобливий подарунок для мертвого, а справжня отрута для живого, що загрожує нам онкологічними захворюваннями.

Просимо ввести заборону продажу та розповсюдження пластикових квітів у місті Кропивницький.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши не підтриману електронну петицію щодо заборони продажу та розповсюдження пластикових квітів повідомляємо наступне.
Враховуючи те, що електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів в термін, який визначений у Статуті територіальної громади міста Кропивницького, затвердженому рішенням міської ради від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян», дану електронну петицію розглянуто департаментом з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради як звернення громадян.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 6 та 23 Господарського кодексу України та статті 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування не мають право втручатися у господарські відносини підприємств, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, зокрема, і в частині заборони суб'єктам господарювання торгівлі продажу пластикових квітів.
Тому вирішити питання, порушене в петиції, не вбачається можливим.
Додаток до рішення

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 22 травня петицію підписали 135 осіб з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ГО ВМР "Let's do it Ukraine"

Дата створення:

12 травня 2023 р.