Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Зміна процедури прощання з загиблими військовослужбовцями у місті Кропивницький

З 24.02.22 року процедура прощання з військовослужбовцями у Кропивницькому відбувається виключно на цвинтарі і під час неї не забезпечено у повній мірі вшанування загиблих героїв.
Пропонуємо:
1. Розділити церемонію на світську і церковну.
2. Світська частина: в центрі міста( Театральна площа, Площа Героїв майдану або площа перед Міською радою). Перекрита дорога, виключена музика в закладах. До визначеного місця підїздить автомобіль, з неї виносять труну з воїном, її зустрічають на колінах коридором. Про що оголошує ведучий.
3. Наявність ведучого, мікрофона на стійці, колонки, музичного супроводу( хвилина мовчання, ,,пливе кача,, на внесення труни).
Тримати портрет навпроти труни загиблого під час прощання. Відділити зону для рідних.
4. Сценарій: оголошення зустрічі на колінах, оголошення інформації про загиблих, надання слова побратимам або представнику частини/військомата, предс.міської ради, комусь з близьких за потреби, хвилина мовчання, оголошення про покладання квітів, оголошення про продовження церемонії на цвинтарі, оголошення: ,,прошу провести в останню путь(до машини).
5. Духовий оркестр. Вбрання: однотипний одяг(футболка/брюки, сорочка/брюки).
6. Прапор яким покрита труна - нести перед труною два квартали, далі скласти і вручити рідним.
7. Нести труну квартал або два, далі в машину, близькі автобусом і на другу частину церемонії - на цвинтар.
8. На цвинтарі: панахида, шатро від дощу і сонця, більше лавок.
9. Розміщення інформаційних стендів з фото та інформацією про загиблих на одній з центральних площ міста.
10. На прощанні відокремити місця для рідних від загальних, на столику розмістити пляшки півлітрові з негазованою водою.
Усі пропозиції до зміни процедури зібрані в коментарях під дописом в соціальній мережі Фейсбук. Участь у формуванні петиції взяли рідні загиблих; військовослужбовці та їх родини; волонтери; активні громадяни Кропивницького.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На електронну петицію щодо зміни процедури прощання з загиблими військовослужбовцями у місті Кропивницькому повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кропивницькій міській раді, її виконавчому комітету, затвердженого рішенням міської ради від 29.03.2016 № 142 (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 04.07.2023 на спільному засіданні постійних комісій Кропивницької міської ради з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту, з питань житлово-комунального господарства та транспорту.
Під час розгляду електронної петиції депутатами була заслухана інформація авторки петиції З.Лебідь та керівників виконавчих органів Кропивницької міської ради:
завідувача сектору мобілізаційної роботи та територіальної оборони Ю.Копецького;
директора департаменту соціальної політики Ю.Вовк;
начальника Головного управління житлово-комунального господарства В.Кухаренка;
начальника управління культури і туризму А.Назарець;
начальника відділу комунікацій з громадськістю О.Горбенко.
До активного обговорення змін до процедури прощання з загиблими військовослужбовцями у місті Кропивницькому долучилися заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради О.Мосін, С.Колодяжний, а також керуючий Кропивницької єпархії Православної Церкви України архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк, голова громадської організації «Наша рада» Є.Захарченко.
У результаті розгляду електронну петицію підтримано як таку, що порушує суспільно значущі питання вшанування загиблих захисників України, організації процедури гідного прощання з ними. При доопрацюванні запропонованих в електронній петиції змін також врахувати пропозиції, висловлені депутатами.
Враховуючи вищевикладене, підняте питання перебуватиме на контролі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради С.Колодяжного.
Дякуємо Вам за активну громадську позицію та небайдужість.
В доповнення до електронної петиції від 29 червня 2023 року щодо зміни процедури прощання з загиблими військовослужбовцями у місті Кропивницькому повідомляємо наступне.
На виконання статті 231 Закону України «Про звернення громадян», відповідно до Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Кропивницькій міській раді, її виконавчому комітету, затвердженого рішенням міської ради від 29 березня 2016 року № 142 (з урахуванням змін), дана петиція розглянута 04 липня 2023 року на спільному засіданні постійних комісій Кропивницької міської ради з питань охорони здоров’я, освіти, соціальної політики, культури та спорту, з питань житлово-комунального господарства та транспорту та підтримано як таку, що порушує суспільно значущі питання загиблих захисників України.
З метою організації гідного прощання з загиблими військовослужбовцями при доопрацюванні даного питання було враховано пропозиції, які запропоновані в електронній петиції та висловлені депутатами Кропивницької міської ради, а саме:
написання сценарію церемонії прощання;
участі ведучого та Міського професійного духового оркестру (музичний супровід);
забезпечення звукопідсилювальної апаратури під час траурної церемонії.
Одночасно повідомляємо, що почесні поховання загиблих військовослужбовців у місті Кропивницькому проводяться відповідно до вимог Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України щодо військового поховального ритуалу.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 471 особа з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лебідь Зоя Леонідівна

Початок збору підписів:

23 травня 2023 р.

Відповідь дана:

12 липня 2023 р.