Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 433 громади!

Зупинити будівництво по вулиці Чміленка, біля будинку 19

Ми, мешканці будинків за адресами Вул.Олефіренка, 18/21 та вул.Чміленка, 19 просимо вас терміново зупинити будівництво за адресою: вул.Чміленка, 19!
Дозвіл на будівництво видавався в 2009 році! 14 років тому! А зараз, під час поверхневого огляду будинку ініціативною комісією по створенню ОСББ 19.07.23 були помічені явні зовнішні ознаки просідання будинку такого ступеню, що у нас обвалюються зовнішні стіни будинку до арматури!! Будинок будувався на величезному плавуні (це правда), у фундамент будинку забивалися вглиб декілька сваїв, щоб дати йому хоч якусь стійкість. Більше десятка років поспіль в підвалі будинку стояла вода, наслідки для фундаменту за ці роки невідома. Ми не бачили жодного висновку будь-якої комісії на рахунок стану нашого будинку! Ми не бачили жодних дозволів архітектури, котрі б називали будівництво цього СТО безпечним саме для нашого будинку! Тим більше, що в рішенні міськради на оренду чітко зазначено поверховість цього обʼєкту - «під житловою забудовою з трьома і більше поверхами». Також, ми розуміємо й те, що некомпетентність Віталія Бєлова та його незнання елементарних заходів безпеки дозволяє йому в майбутньому збільшити поверховість запланованого будівництва, переносити наш смітник в небезпечну близькість до газорозподільчого хабу як він це зробив ! Брати в розрахунок звичайні норми будівництва в данному випадку недоцільно, адже будинок будувався в 1981-1985 роках! Наслідки дії плавуна ми бачили на сусідньому двоповерховому будинку, на котрому майоріли величезні тріщини, й безпосередньо на самому будинку в далекому 2011 році мешканці цього будинку зробили величезний напис - «Обережно, будинок загрожує обвалом». Потім місцеві шахраї заліпили будинок пенопластом та продали квартири в ньому людям котрі нічого про це не знали.
Нехтування елементарними заходами безпеки загрожує повторенням трагедії в Дрогобичі! Тому ми вимагаємо:
- Фахове та комплексне обстеження несучих конструкцій будинку, фундаменту на предмет можливої майбутньої руйнації
- Доцільності та безпеки зведення поруч з будинком будь-яких будівель.
- Надати нам результати перевірок несучих конструкцій будинку не двірниками ЖЕКу, а фаховими спеціалістами, до котрих зверталося керівництво ЖЕКа знаючи про цю проблему!
- Переглянути доцільність оренди ділянки котра є нашою прибудинковою територією протягом останніх 38 років, а саме стільки років цьому будинку!
- Надати мешканцям можливість керувати прибудинковою територією на власний розсуд!
- Надати мешканцям протокол громадських обговорень щодо оренди території біля наших будинків!
Ми переймаємося за нашу безпеку!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Виконавчими органами Кропивницької міської ради не підтриману електронну петицію щодо зупинення будівництва по вул. Віктора Чміленка, біля будинку № 19, розглянуто.
Враховуючи те, що електронна петиція не набрала необхідної кількості голосів в термін, який визначений в Статуті територіальної громади міста Кропивницького, затвердженому рішенням Міської ради міста Кропивницького від 31.01.2019 року № 2303, та відповідно до норм статті 231 Закону України «Про звернення громадян», дану електронну петицію розглянуто як звернення громадян.
Щодо фахового комплексного обстеження несучих конструкцій будинку за вищевказаною адресою повідомляємо, що для проведення даного обстеження та надання відповідного висновку необхідно залучення осіб, що мають право на експертну діяльність, надану фахівцям, які отримали відповідну кваліфікацію, підтверджену кваліфікаційними сертифікатами та іншими дозвільними документами.
Поряд з цим, в Кропивницькій міській раді відсутні фахівці, які мають кваліфікаційні сертифікати на проведення технічного обстеження, оскільки їх функціонування не передбачено структурою та чисельністю штатних працівників міської ради.
Щодо доцільності оренди земельної ділянки біля будинку за адресою: вул. Віктора Чміленка, 19, управлінням земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кропивницької міської ради зазначено, що на даний час розглядається питання можливості розірвання договору оренди землі від 17.07.2009 року № 155 в судовому порядку, оскільки розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом. Протоколи громадських обговорень щодо оренди території, яка розташована по вул. Віктора Чміленка (біля будинку № 19) в місті Кропивницькому, відсутні.
Щодо надання можливості керувати прибудинковою територією на власний розсуд зазначаємо наступне.
Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 року № 76, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 року за № 927/11207, визначено, що прибудинкова територія – територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку.
Відповідно до держаних стандартів України (пункт 6.1.1 ДСТУ-Н) площа земельної ділянки з прибудинковою територією кожного багатоквартирного будинку, що відповідає питомій вазі кількості мешканців будинку у сумарній кількості мешканців мікрорайону (кварталу), визначатиметься за формулою: Т0 = Тф × (Б0 / Б) , де Т0 – земельна ділянка з прибудинковою територією багатоквартирного будинку, га; Тф – фактична житлова територія мікрорайону (кварталу), га; Б0 — кількість мешканців в багатоквартирному будинку, чол; Б — кількість мешканців у мікрорайоні (кварталі), чол.
На законодавчому рівні не визначено конкретних норм щодо площі земельних ділянок багатоквартирних житлових будинків, оскільки це залежить від обсягу та виду будівництва, а також від забезпеченості певного населеного пункту вільними землями.
Суб’єктами права власності на прибудинкову територію можуть бути:  територіальні громади – на землі комунальної власності;  держава – на землі державної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Частинами 1 та 2 статті 42 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.
Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають
у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень
у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Оскільки, вищезазначений порядок Кабінетом Міністрів України
не розроблено, на даний час відведення земельних ділянок для вказаних потреб не вбачається можливим.
Додаток до рішення

Категорія

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

Станом на 13 грудня петицію підписали 184 особи з 450 необхідних.

Переглянути список

Автор:

МОЗГОВИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Дата створення:

21 липня 2023 р.