Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Повернути закладу освіти назву "Коломийська гімназія імені Михайла Грушевського"

Коломийська гімназія відкрита австрійською владою 1861 р., перший український клас відкрили 1892 р., Коломийську українську гімназію - на вимогу української громадськості - відкрили 1900 р. У 1990 р. її відновили (після років забуття за часів совєтської окупації України) рішенням Коломийської міської ради, а перший випуск відновленої гімназії відбувся 1993 р.
В останні роки в умовах недолугого реформування (читай: руйнування) системи середньої і вищої освіти України відбулися численні маніпуляції, зокрема підміна історичного поняття освітнього і виховного інституту "гімназія" поняттям "ліцей" (кожен із них має своє значення і призначення). Відтак невипадково, відновлені на початку новітньої української державності гімназії, які завжди стояли на сторожі української національної ідентичности, національної школи та національних цінностей, стали "ліцеями", а інші освітні заклади - ґвалтовно - "гімназіями". Останні не мають жодного історичного і морального права так називатися. На жаль, так сталося й з відомою далеко поза межами Коломиї Коломийською гімназією імені Михайла Грушевського, що, внаслідок недолугої реформи, стала називатися "Коломийським ліцеєм імені Михайла Грушевського". Однак саме Коломийська гімназія імені Михайла Грушевського є історичною спадкоємницею того навчального закладу, в якому навчалися сотні патріотів українського народу, майбутні вчені, громадські та політичні діячі, будівничі української державности, культури та освіти не лише нашої батьківщини, а й у країнах поселення українців цілого світу. Відтак Коломийська гімназія є унікальною освітньою інституцією, яка поряд з УГКЦ та Пластом, вже понад 155 років є присутньою в житті України та української діяспори. Переінакшування історичної назви Коломийської гімназії є свідченням недостатньої громадської культури, незнання історії Коломиї та Галичини, історичної освіти. Закликаю Коломийську міську раду в межах її компетенції перейменувати "Коломийський ліцей імені Михайла Грушевського" на ліцей "Коломийська гімназія імені Михайла Грушевського", таким чином відновити історичну справедливість і тяглість закладу середньої освіти, адже мати атестат цього закладу завжди було почесним і відповідальним у житті молодого покоління українців. В історії та сьогоденні міста саме Коломийська гімназія має виняткову, історичну, місію творення нової освіти Української держави - національною за змістом і європейською за формою!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Коломийською міською радою розглянуто зареєстровану Вами електронну петицію «Про перейменування закладу освіти з Коломийський ліцей ім. М. Грушевського на ліцей Коломийська гімназія ім. М. Грушевського», яка у встановлений термін набрала необхідну кількість голосів.
Відповідно до Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Коломийській міській раді, затвердженого рішенням міської ради від 05.05.2022 р. №1960-31/2022, видано розпорядження міського голови від 13.11.2023 року №421-р «Про електронну петицію «Про перейменування закладу освіти з Коломийський ліцей ім. М. Грушевського на ліцей Коломийська гімназія ім. М. Грушевського»» (копія додається).
Розглянувши пропозиції управління освіти міської ради, постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, інформаційної та молодіжної політики, соціального захисту, охорони здоров'я, гендерної політики, депутатської діяльності, етики, регламенту, захисту прав людини та правопорядку вирішено підтримати електронну петицію.

Додаток: на 1 аркуші в 1 примірнику тільки адресату

Міський голова Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 205 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Монолатій Іван Сергійович

Початок збору підписів:

26 жовтня 2023 р.

Відповідь дана:

30 листопада 2023 р.