Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Заборонити пересувні цирки з тваринами на території м. Конотоп

На сьогоднішній день закони, що забороняють чи обмежують залучення тварин до циркових постановок, діють в багатьох країнах світу. В Україні заборону на розташування пересувних зооцирків вже підтримали Дніпро, Львів, Миколаїв, Київ, Ірпінь, Тернопіль та інші.
Умови утримання тварин у пересувних цирках неприпустимі та гірші будь-якої в'язниці. Тварини проводять життя, мов заручники або раби. Для їхньої дресури застосовують жорстокі способи. Нерідко тварин змушують брати участь у жорстоких циркових номерах, виконувати не притаманні їхній дикій природі рухи. У цирках тварини не живуть, а існують. Обмежені в пересуванні тварини зазнають там жахливих страждань, а коли виходять на арену ― неймовірного стресу.
Ми вважаємо неприпустимим розташування пересувних цирків на території нашого міста, адже у нашому місті немає можливості забезпечити відповідні до норм безпечні умови перебування ведмедям, слонам, тиграм, левам, крокодилам, зміям чи іншим диким тваринам, що несе загрозу для його мешканців.
Численні випадки з гастролями пересувних цирків в містах України підтверджують високий рівень небезпеки для населення.
До того ж, цирки, які в своїх шоу-програмах використовують тварин, виховують жорстокість та підкріплюють негуманне ставлення до всього живого у дітей, які є основною аудиторією шапіто. Вектор на «подивитися вживу, доторкнутися до тварини» породжує експлуатацію тварин заради розваги та забаганок людини. Зооцирк є місцем неприродних страждань тварин, занижує повагу суспільства до них, створює стереотипне хибне уявлення про відносини «людина-тварина», руйнує психіку дітей та спотворює їх уяву про гуманність.

Ми, представники ГО Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин" та громада м. Конотоп, занепокоєні чисельною та підтвердженою документально інформацією про жорстоке поводження з тваринами в зооцирках та наявністю таких закладів на території нашого міста. Ми вимагаємо прийняти рішення про заборону стаціонування та виступів в Конотопі пересувних цирків-шапіто, які використовують у своїх шоу тварин.
Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року № 429 ««Про затвердження Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах», Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1402 «Про затвердження правил транспортування тварин».
Тому, звертаємось до Конотопської міської ради з вимогою здійснення заборони в'їзду пересувних цирків з тваринами на територію нашого міста. На найближчій сесії винести на обговорення проект рішення та план заходів щодо виконання рішення про заборону стаціонування та виступів зооцирків. Просимо на підставі винесеного рішення привести у відповідність місцеві регламентуючі документи, що включать в себе регулювання та розвиток благоустрою, безпеки та благополуччя населення, розвиток культури, поводження з тваринами тощо.


МИ ЗА ЦИРК БЕЗ ТВАРИН !

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція «Заборонити пересувні цирки з тваринами на території м.Конотоп» набрала необхідну кількість підписів, тому буде розглянута в строки передбачені статтею 231 Закону України «Про звернення громадян», якою передбачено, що розгляд петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення про початок її розгляду.
Про прийняте рішення по розгляду петиції Вас буде проінформовано в терміни передбачені чинним законодавством.
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 208 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин"

Початок збору підписів:

27 вересня 2018 р.

Відповідь дана:

26 грудня 2018 р.