Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Організація системи роздільного збору сміття та будівництво сортувальної станції

Кожного дня на полігони вивозять тони сміття, кожного року – млн. кубічних метрів твердих побутових відходів, яке буде там лежати десятиліттями, наближаючи нас до екологічної катастрофи. Сміттєзвалища переповнені і на нас чекає сміттєвий колапс.
З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.
Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.
Цей пункт відповідає двом Директивам ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження зі сміттям у країнах Європи, надають чітку послідовність дій, які необхідно виконувати із відходами, класифікують сміття, ставлять стратегічну мету скоротити кількість відходів, які вивозять на полігони.
Незважаючи на те, що 1 січня 2018 року де-юре в Україні запрацювала законодавча норма, що передбачає обов’язкове сортування сміття, де-факто нічого не змінилося, а відходи сортувати масово не почали.

Щороку, кожен українець продукує понад 300 кг сміття, і все це сміття відправляється на звалища, де отруює грунти, підземні води, все живе і людину зокрема. В Конотопі, на превеликий жаль, з цим величезні проблеми - біля будинків стоїть лише один сміттєвий бак, куди люди викидають всі відходи. Це ознака країни третього світу, а ніяк не країни, яка знаходиться на карті Європи. Байдужість влади до цієї, насправді серйозної проблеми, провокує байдужість з боку жителів, тому що немає можливості сортувати сміття, навіть елементарно на скло та пластик. Конотоп має лише полігон, ресурс якого вже багато років вичерпаний. Нажаль посадовці не поспішають змінювати ситуацію зі сміттям у місті і лише планують створення нового полігону. Це неприпустимо у 21-му сторіччі.

Прошу звернути увагу влади міста на цю проблему та створити умови для сортування та утилізації сміття за видами матеріалів, встановити на майданчиках збору побутового сміття контейнерів для роздільного сортування органічних відходів, пластику, паперу, скла та металу (баки мають бути захищенні від вітру, дощу та тварин); забезпечити точки прийому небезпечних відходів, прибирання інших видів сміття (будівельне сміття, опале листя та інше). Сприяти підвищенню екологічної свідомості містян - організувати систему штрафів за порушення правил сортування, проводити екологічні толоки, проводити широку інформаційну компанію.
Також на новому полігоні необхідно запланувати створення сортувальної станції, що дозволить вторинне використання відходів та зменшити їх обсяги.
Ми можемо надавати приклад для інших міст України та показувати, що тут піклуються про Землю.
Сподіваюсь на підтримку та небайдужість з боку громадян. Якщо Україна - це Європа, тоді ми маємо піклуватися про оточуючий світ.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція з питання «Організації системи роздільного збору сміття та будівництва сортувальної станції» набрала необхідну кількість підписів, тому буде розглянута в строки передбачені статтею 231 Закону України «Про звернення громадян», якою передбачено, що розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
Про прийняте рішення по розгляду електронної петиції Вас буде проінформовано у терміни передбачені чинним законодавством.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 205 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин"

Початок збору підписів:

13 квітня 2019 р.

Відповідь дана:

13 липня 2019 р.