Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Стандартизація герба Конотопа

Сьогодні в місті Конотопі та в інтернеті можна зустріти доволі багато відмінних між собою варіантів головного символу міста — герба Конотопа різних рівнів якості. На офіційній вебсторінці Конотопської міської ради в описі символіки Конотопа наведена неточна інформація, яка не відображає реальний зовнішній вигляд — зокрема, хрест на гербі Конотопа там названо "Андріївським", тоді як у дійсності конотопський герб використовує козацький хрест, який відомий в міжнародній геральдичній науці як тамплієрський хрест. На тій же сторінці використовується зображення міського герба вкрай низької якості. З огляду на таку плутанину в описі та вигляді міського герба пропоную затвердити єдиний і стандартизований варіант, що збереже його історичний зовнішній вигляд і водночас наслідуватиме українську геральдичну традицію.

Сучасний герб Конотопа є майже ідентичним до першого офіційного історичного герба міста, затвердженого 4 липня 1782 року указом російської імператорки Катерини II. При цьому композиція герба (шестипроменева зірка, козацький хрест і півмісяць) зустрічалася раніше на міських печатках козацьої епохи. Єдиним "неукраїнським" елементом герба є французький геральдичний щит, який є основною складовою російської геральдичної традиції імперської епохи. Водночас питома українська геральдична традиція використовує іспанський щит. На зображенні наведено порівняння двох варіантів геральдичних щитів.

Я пропоную змінити поточний герб Конотопа (ліворуч на фото) на новий, трохи оновлений варіант (праворуч), БЕЗ зміни елементів композиції самого гербу.

У контексті герба Конотопа іспанський геральдичний щит пасує набагато краще насамперед через те, що вигнутий півмісяць — нижній елемент герба Конотопа — гармонійно пролягає вздовж вигину самого гербового щита, забезпечуючи ергономічне використання місця на щиті. Усі вищезазначені причини формують підґрунтя для зміни форми геральдичного щита.

Разом із зміною форми герба Конотопа варто додати золотий картуш (рамка навколо гербового щита) і срібну корону (колір визначений стандартом УГТ) — обидва елементи завжди використовуються в геральдичних символах українських міст, розроблених Українським геральдичним товариством (приклади див. герби Одеси, Хмельницького, Кривого Рога, а на Сумщині — Путивля, Ромен, Білопілля, Лебедина).

До проєкту нового гербу, оформленого за методичними рекомендаціями Українського геральдичного товарситва, додаю повний опис:

Гербовий щит має форму іспанського заокругленого щита та обрамлення у вигляді золотого картуша. У червоному полі розміщений золотий козацький хрест, під ним — рогатий півмісяць із ріжками вгору, а вгорі — шестипроменева зірка. Щит увінчаний срібною міською мурованою короною з трьома зубцями.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

У зв’язку з тим, що Ваша петиція «Стандартизація герба Конотопа»
протягом 90 днів не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку,
відповідно до ст.23 1 Закону України «Про звернення громадян», вона буде
розглянута у виконавчому комітеті міської ради як колективне звернення
громадян.

Категорія

ІНШІ

Станом на 21 липня петицію підписали 3 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Яндовський Ілля Дмитрович

Дата створення:

30 липня 2020 р.