Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

ВИЗНАТИ КОТІВ ЧАСТИНОЮ ЕКОСИСТЕМИ МІСТА

ПЕТИЦІЯ ПРО ВИЗНАННЯ КОТІВ ЧАСТИНОЮ ЕКОСИСТЕМИ МІСТА

Останнім часом українськими містами шириться позитивна практика цивілізованого вирішення проблем безхатніх котів, а саме – визнання чотирилапих вусанів частиною екосистеми міста.
Коти в містах жили і будуть жити, питання тільки у нашому ставленні до них. Щоб вуличні коти могли спокійно пережити зиму, грітися у підвалах без ризику бути замурованими, потрібно визнати котів частиною екосистеми міста та надати їм відповідний захист. Разом з цим потрібно приділити увагу гуманному регулюванню чисельності котів, їх стерилізації, а також вакцинації.
Коти є важливою природньою частиною екостистеми населених пунктів, тому що вони боряться із гризунами. Відтак, громада має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів. Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми нашого міста (за практикою Києва, Львова, Дніпра, Одеси, Луцьку, Полтави, Запоріжжя та багатьох інших великих та маленьких міст і селищ країни).

Що потрібно зробити?
1) Відповідним рішенням Конотопської міської ради визнати котів повноправними співмешканцями міста, частиною екосистеми міста.
2) Внести відповідні зміни до Правил благоустрою міста, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів, дозволивши встановлювати будиночки для безхатніх котів і облаштовувати місця для їх годування у дворах багатоквартирних будинків.
3) Рекомендувати обслуговуючим комунальним установам, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами їх природніх функцій по знищенню гризунів. Запобігати ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки.
4)Забезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом стерилізації з обов’язковою вакцинацією і передбачити на це кошти у міському бюджеті.
5)Забезпечити інформування громадян про відповідні положення Закону України "Про жорстоке поводження з тваринами", проводити роз’яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста.
6)Спільно з представниками громадських об'єднань, статутною метою яких є захист тварин, вести контроль за дотриманням виконання усіх рішень міської ради, що стосується безпритульних тварин.

Конотопу – бути гуманним до тварин містом!

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція з питання «Визнання котів частиною екосистеми міста» набрала необхідну кількість підписів, тому буде розглянута в строки передбачені статтею 231 Закону України «Про звернення громадян», якою передбачено, що розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
Про прийняте рішення по розгляду електронної петиції Вас буде проінформовано у терміни передбачені чинним законодавством.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 233 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин"

Початок збору підписів:

21 січня 2021 р.

Відповідь дана:

10 березня 2021 р.