Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 215 громад!

Будівництво Центру захисту тварин

На сьогодні проблема захисту безпритульних тварин та скорочення їх чисельності є дуже актуальною для нашого міста.
Щороку у місті знищуються безпритульні тварини за заявками мешканців міста. Минулого року було знищено 520 собак и 5 котів. З початку цього року 128 собак, а скільки були вбито, отруєно чи знищено іншими методами населенням самостійно ніхто не може сказати.
Тобто показник на рівні минулого року, а значить менше їх не стає. Облік безпритульних тварин у місті не ведеться, тому оцінити їх кількість неможливо, але приблизний підрахунок дає число від 1 до декількох тисяч. Якщо брати дані про кількість звернень з покусами собаками за минулий рік 52 (приблизно 13 на квартам), а з початку цього року вже 19 звернень, тобто кількість зростає. Ми ж хочемо цьому запобігти.
Крім того безпритульні тварини є носіями різних захворювань. Найстрашніше з яких сказ (в Конотопі був 1 випадок).
Популяція безпритульних тварин на території міста постійно поповнюється за рахунок розмноження безпритульних тварин (одна самка в рік народжує приблизно 8-12 цуценят) та тварин кинутих, загублених.
Оскільки волонтери не можуть утримувати власними силами таку кількість тварин, яка нині є по місту, то цю проблему необхідно розв'язувати спільно.
Саме тому, з метою оптимізації кількості безпритульних тварин виключно гуманними методами, покращення санітарно-екологічної та епізоотичної ситуації у місті, створення умов для профілактики явища безпритульних тварин, зміні громадської думки у бік цивілізованого, гуманного та етичного ставлення до тварин, що позитивно вплине на виховання підростаючого покоління та моральний клімат у суспільстві в цілому, ми ініціювали необхідність прийняття загальноміської програми щодо скорочення кількості бездоглядних чотирилапих на вулицях Конотопа.
Основними заходами програми є :
- Проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами: відлов, стерилізація та вакцинація, пошук тваринам господарів або опікунів.
- Організація та ведення системи реєстрації кількості домашніх тварин, які мають власників, та безпритульних тварин.
- Визначення місць для вигулу домашніх тварин, облаштування майданчиків для вигулу тварин.
- Здійснення контролю за дотриманням мешканцями Правил утримання домашніх тварин у місті.
- Проведення навчально-виховних заходів (тематичних семінарів, лекцій, конкурсів, виставок тощо) у дошкільних та навчальних закладах з питань гуманного ставлення до тварин і правил поведінки з ними та інші заходи.

Для реалізації програми необхідно створити комунальне підприємство Центр стерилізації та перетримки безпритульних тварин. Необхідно виділити ділянку землі під будівництво Центру. Наступним етапом має стати розробка проектної документації для будівництва центру на 250 тварин. Після цього стане можливим залучення міжнародних благодійних організацій для реалізації проекту.

Ініціатор звернення Голова ГО "Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин" Сучко Наталія Олексіївна тел. 098-319-66-53, електронна пошта natasuchko@gmail.com

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша петиція набула чинності і згідно закону України надаємо Вам файл кінцевого рішення виконавчого комітету Конотопської міської ради.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 218 осіб з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Конотопська зоозахисна організація "Друзі тварин"

Початок збору підписів:

19 червня 2016 р.

Відповідь дана:

18 липня 2016 р.