Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Скасування рішення Конотопської міської ради 8 скликання від 26.12.2022 “Про перейменування вулиць та провулків Конотопської міської територіальної громади”

Передмова

26 грудня 2022 року міська рада Конотопа перейменувала 13 вулиць. На моє особисте переконання, процес перейменування не можна вважати законним, оскільки його було здійснено без дотримання норм чинного законодавства.
Зокрема, було перейменовано вулицю 6-го вересня на вулицю Даніеля Моріса. Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій” об’єктам права власності ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті.
Також згідно з приписами частини 5 та пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» міський голова, як суб’єкт подання про перейменування вулиць та присвоєння їм імен фізичних осіб, мав би подати одночасно із вказаним поданням узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення.
Узагальнені пропозиції громадськості формуються своєю чергою за результатами громадського обговорення, алгоритм якого чітко встановлений законодавством.
Проте, за свідченнями мешканців міста, з якими я особисто спілкувався, реалізуючи свою депутатську діяльність, а також діяльність громадської організації, перейменування вулиць було здійснено без проведення будь-якого громадського обговорення.
Процедура громадського обговорення чітко врегульована приписами постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989. Міська рада ЗОБОВ’ЯЗАНА організувати такі етапи громадського обговорення:
-довести до відома громадськості про проведення громадського обговорення;
-здійснити опрацювання висловлених пропозицій та/або зауважень ;
-оприлюднити результати громадського обговорення.

Звернення

Я, Франчук Андрій Віталійович, цілком підтримую рішення про перейменування вулиць, спрямовані на дерусифікацію та дерадянізацію. Разом з тим, вважаю це можливим виключно за умови дотримання норм чинного законодавства, і перед усім, врахування думки громади міста. Вважаю неприпустимим та безпрецедентним прийняття рішень про будь-які переконання на власний розсуд посадовими особами чи органами місцевого самоврядування.
Вкрай нелогічним та беззмістовним виглядає перейменування вулиці Красногірської (здійснено рішенням Конотопської міської ради від 26.12.2022 “Про перейменування вулиць та провулків Конотопської міської територіальної громади”), адже історично ця назва не пов’язана ні з росією, ні з радянським союзом, ні навіть із російською імперією.
Прошу підготувати проєкт рішення про скасування рішення Конотопської міської ради 8 скликання від 26.12.2022 “Про перейменування вулиць та провулків Конотопської міської територіальної громади” та внести його до порядку денного.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Ваша електронна петиція з питання «Скасування рішення Конотопської міської ради 8 скликання від 26.12.2022 «Про перейменування вулиць та провулків Конотопської міської територіальної громади» набрала необхідну кількість підписів, тому буде розглянута в строки передбачені статтею 23 1 Закону України «Про звернення громадян», якою передбачено, що розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
Про прийняте рішення по розгляду електронної петиції Вас буде
проінформовано у терміни передбачені чинним законодавством.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 281 особа з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Франчук Андрій Віталійович

Початок збору підписів:

21 січня 2023 р.

Відповідь дана:

22 лютого 2023 р.