Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 284 громади!

обласна лікарня

Започаткувати обласну лікарню в місті Краматорську на базі розташування міських клінік № 1 , №м 3

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідь виконавчого комітету Краматорської міської ради на електронну петицію №100 (К-1294-1-1) «Обласна лікарня», розміщену на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій від 01.04.2016 громадянкою Косенковою Л.О.

Шановна Любов Олексіївна!

Відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" Ваша електронна петиція розглянута виконкомом міської ради.

Повідомляємо наступне.

Рішенням Краматорської міської ради були створені КМУ «Міська лікарня №1», КМУ «Міська лікарня №2», КМУ «Міська лікарня №3», у відповідності до ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», реалізуючи політику держави, яка сприяє розвитку закладів охорони здоров'я усіх форм власності.
Мережа комунальних закладів міста формувалась з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування, своєчасності, доступності для громадян, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
Лікувально-профілактичні заклади м. Краматорська, а саме КМУ «Міська лікарня №1», КМУ «Міська лікарня №3» фінансуються з міського бюджету та є лікарнями, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу мешканцям м.Краматорська. Кількість ліжок цих лікарень розраховувалась згідно нормативам по кожному профілю, затвердженим наказами МОЗ України. Відділення лікарень розташовані площах, які відповідають нормативам.
Створення обласної лікарні в м.Краматорську на базі вищезазначених міських лікарень, про що йдеться у петиції, - це створення лікарні, що надає третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, вид якої передбачає надання високоспеціалізованих діагностичних та лікувальних медичних послуг мешканцям міст та районів нашої області з використанням високотехнологічного обладнання, розташування якого потребує додаткових площ.
Слід зазначити, що протягом 2014-2016 років ті мінімальні «вільні» площі лікарень були надані для потреб Донецького національного медичного університету ім. Горького та підрозділам КЛПУ «Обласний госпіталь для ветеранів війни м.Святогірська». Тому, «започаткувати обласну лікарня в м.Краматорську» стане можливим при наявності інших вільних приміщень.
Питання змінення мережі закладів міста та передачу медичних закладів в підпорядкування до Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації регулюється чинним законодавством України (Постанова Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482 «Про передачу об’єктів права державної комунальної власності») з урахуванням взаємного бажання мешканців міста, депутатів місцевої ради, яким делеговані такі повноваження, депутатам обласної ради, колективів медичних закладів.
Наразі, процес створення чи будь-яка інша реорганізація закладів охорони здоров’я є прерогативою обласних та міських рад з урахуванням вимог чинного законодавства.

Категорія

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Петицію підписали 348 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Косенкова Любов Олексіївна

Початок збору підписів:

1 квітня 2016 р.

Відповідь дана:

14 квітня 2016 р.