Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Визнання котів частиною екосистеми міста


Одним з незмінних атрибутів міського життя є безпритульні коти. Голод, холод, людська жорстокість та знущання - одвічні спутники чотирилапих, що опиняються на вулиці. Такі коти та собаки викликають роздратування деяких мешканців міста, іх труять та калічать, замуровують у підвалах, викидають на смітники. На жаль, наше місто також не є винятком цієї сумної статистики. Беручи до уваги досвід багатьох міст Украіни, які визнали котів частиною екосистеми міста, необхідно і нам стати на захист котів, запезпечивши їм безпечне проживання у місті Вараш. Коти в містах жили і будуть жити, питання тільки у нашому ставленні до них. Щоб вуличні коти могли спокійно пережити зиму, грітися у підвалах без ризику бути замурованими, потрібно визнати котів частиною екосистеми міста та надати їм відповідний захист. А не мучити їх холодом і спокійно спостерігати як вони в муках помирають на вулиці!
Оскільки коти виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації - знищення гризунів, що є розносчиками багатьох інфекцій. 
Разом з цим потрібно приділити увагу гуманному регулюванню чисельності котів, іх стерилізації, а також вакцинації, реєстраціі . За всі роки існування міста Вараш міська влада ні копійки не виділила на стерилізацію бездомних кішок. ГО " Зоонадія" своїми силами та коштами стерилізує, вакцинує і лікує котів та собак вже багато років поспіль і залучає до цього благодійників, простих жителів міста.
Самовільна перебудова ( в тому числі замурування) горішніх, підвальних приміщень та підвалів може завдати шкоди вентиляційній системі багатоповерхівок. А от чотирилапі які в них проживають - значно безпечніші, ніж прийнято вважати. Належні санітарні умови(чисті, сухі підвали наприклад) стерилізація, обробка від бліх та глистів і збалансоване харчування - і ризик того, що коти переноситимуть збудники хвороб, мінімальний. Що потрібно зробити? Відповідним рішенням Варашської міської ради проголосити котів повноправними співмешканцями, частиною екосистеми міста. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів.  Наші пропозиціі для вирішення цього питання. 
1)Визнати котів частиною екосистеми міста.
 2) Рекомендувати обслуговуючим комунальним установам, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами їх природніх функцій по знищенню гризунів. Запобігати ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварин з місця перебування і позбавляє їх опіки волонтерів. 
3)Запезпечити регулювання чисельності безпритульних котів шляхом стерилізації з обов'язковою вакцинацією і передбачити на це кошти у міському бюджеті на наступний рік . 
4)Забезпечити інформування громадян про відповідні положення закону Украіни "Про жорстоке поводження з тваринами", проводити роз'яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста. 
5)Спільно з представниками громадських об'єднань,статутною метою яких є захист тварин ,вести контроль за дотриманням виконання усіх рішень міської ради, що стосується безпритульних тварин.

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Станом на 23 квітня петицію підписали 106 осіб з 100 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Хлестун Регіна Ігорівна

Початок збору підписів:

23 липня 2021 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

16 серпня 2021 р.