Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Зупинити руйнування громадського простору, знищення соціальної інфраструктури та локального бізнесу на Сихові.

Звертаємось до Вас із проханням врегулювання ситуації, що загрожує втраті громадського простору, погіршенню дорожньо-транспортної, пішоходної та інженерної інфраструктури на ділянці за адресою: пр. Червоної калини 64 - пр. Червоної калини 62А - пр. Червоної калини 62.

Особливість ділянки в тому, що вона сполучає найбільш масові громадські установи: підрозділ ЦНАП, Сихівську районну адміністрацію, найбільшу церкву мікрорайону, WIKI бібліотеку (філія №25), Центр Довженка та простори: вихід до стежки, яка веде до парку імені Івана Павла ІІ та забезпечує пішохідну комунікацію мешканців комплексу сусідніх багатоквартирних будинків на пр. Червоної калини 58, 64, 72 до перелічених установ та просторів.

Просимо Вас:
1.Надати інформацію (спростувати чи підтвердити) про створення великого супермаркету продуктової мережі за адресою пр. Червоної Калини 62А, адже власник приміщення не оприлюднює інформацію.

2.Здійснити перевірку на відповідність вимогам містобудівних, санітарних та норм пожежної безпеки щодо можливості створення продуктового супермаркету за адресою пр. Червоної калини 62А.
3. Дати публічну відповідь на колективне звернення щодо окресленої ситуації, яка впливає на комфортне життя мешканців району, зменшує територію спільного користування, збільшує густоту людського потоку, суперечить принципам добросусідства представників бізнесу та мешканців мікрорайону, руйнує соціальне підприємництво.

Просимо взяти до уваги позицію мешканців мікрорайону ти прилеглих будинків, які проти створення ще одного великого продуктового супермаркету, поряд із вже існуючим.
Поява нового великого продуктового супермаркету має два негативних наслідки для мікрорайону та міста в цілому: 1) додає транспортне навантаження на існуючу слабку інфраструктуру доріг та тротуарів; 2) загрожує деградації екосистеми соціального підприємництва та громадського простору, яку поглине велика торгова мережа.
Щодо першого, вже зараз означена ділянка не містить розділення пішохідних та транспортних потоків. На вузькій ділянці одночасно перебувають у русі пішоходи, легкові автомобілі, вантажний транспорт (фури) з доставкою продуктів у вже існуючий супермаркет, вихід з дитячого майданчика, одразу на проїзну частину, та хаотичний паркінг.
Щодо другого, зараз у будівлі № 62А торгово-офісного центру представлені послуги представників малого бізнесу. Завдяки добросусідству малого локального бізнесу із мешканцями району, орієнтації на родинне дозвілля, реалізації соціальних проєктів, які дозволяють мешканцям долучитись до спільної справи, а малому бізнесу бути соціально відповідальним, зазначена ділянка перетворилась на громадський простір.
Створення ще одного продуктового супермаркету великої мережі знищить громадський простір, перетворить його на небезпечну промислову зону вантажівок та паркінгу. Натомість мешканці мікрорайону потребують більше громадських просторів, який є невід'ємною складовою суспільного життя та простором для безпечного дитячого та родинного дозвілля.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

За інформацією управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, за вказаними адресами видані рішення на проектування та будівництво, а саме:
• від 27.05.2005 «Про проектування та будівництво ДП “Інтергал-Буд“ ТзОВ “Фірма “Інтергал“ багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими об'єктами торгівлі, громадського обслуговування та підземними стоянками автомобілів на пр.Червоної Калини, 68-А»;
• від 17.06.2005 №658 «Про проектування та будівництво ДП “Інтергал-Буд“ ТзОВ “Фірма “Інтергал“ адміністративно-торгового комплексу на пр.Червоної Калини – вул.М.Скрипника»;
• від 24.02.2006 №247 Про проектування та будівництво торгового центру ТзОВ “Пам'ять“ на пр. Червоної Калини - вул. М.Скрипника;
• від 10.11.2017 № 1039 Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на розміщення ТзОВ “Пам’ять“ тимчасової автомийки самообслуговування на просп. Червоної Калини, 62;
• від 29.12.2017 №1202 Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на нове будівництво ТзОВ “Центр Проект“ торгівельно-розважального комплексу з однорівневим паркінгом, окремостоячою будівлею закладу громадського харчування та окремостоячою будівлею з вбудованою трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на просп. Червоної Калини, 60 у м. Львові у складі будівництва: І черги окремостоячої будівлі закладу громадського харчування № 2 на генплані; ІІ черги окремостоячої будівлі з вбудованою трансформаторною підстанцією та даховою котельнею № 3 на генплані; ІІІ черги торгівельно-розважального комплексу з однорівневим паркінгом;
• від 13.07.2018 № 739 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 29.12.2017 № 1202»;
• від 25.06.2021 №542 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 29.12.2017 № 1202».
Інформація про проектування та будівництво нових об’єктів відсутня.
Відповідно до ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Питання захисту права приватної власності та внутрішніх спорів між суб’єктами господарювання, не належить до компетенції органу місцевого самоврядування. Зважаючи на вищевикладене, у Львівської міської ради, як органу місцевого самоврядування, відсутні правові підстави втручатися у господарську діяльність суб’єктів господарювання. Питання щодо законності (незаконності) діяльності суб’єктів господарської діяльності належить до компетенції правоохоронних органів. Враховуючи вищенаведене розробку дорожньої карти цієї електронної петиції вважаємо недоцільною.
Додаток до рішення

Категорія

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА ТА БУДІВНИЦТВО

Петицію підписали 502 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

ПРОДАН ТЕТЯНА ПАВЛІВНА

Початок збору підписів:

3 червня 2021 р.

Відповідь дана:

19 листопада 2021 р.