Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 391 громадa!

За збереження зелених легень Львівської громади - Брюховицького лісу та витоків Озера Стосика

Чергова загроза нависла над озером Стосика та Брюховицьким лісом. Територію колишньої військової частини в лісі хочуть забудувати багатоповерхівками. Для цього прагнуть використати авторитет учасників антитерористичної операції на сході України.

За міжнародними нормами в Україні повинно бути на 2 мільйони гектарів лісів більше, ніж є. Збільшення лісистості України є однією з найважливіших задач держави, яка прописана у Стратегії екологічної політики України на період до 2030 року. Відтак, у час, коли кожне дерево є цінністю, вважаємо за неприпустиме розвивати багатоквартирну житлову забудову за рахунок лісів і заліснених територій.

Близько 20 гектарів Брюховицького лісу (по вул. Замарстинівській у напрямку смт. Брюховичі), попередньо переданого Львівською обласною державною адміністрацією для будівництва дач. Та вже згодом місцеві медіа з'ясовують, тут будуватимуть не дачі, а - багатоповерхівки. Замість прадавнього лісу – черговий житловий комплекс.

Житловий квартал хочуть побудувати на місці лісу, який був тут завжди. У минулому тут справді була військова частина, але вона була фактично захована в лісі, поміж багаторічних дерев. Зараз тут повноцінний ліс. Тому вважаємо такі наміри забудови злочинним зловживанням природними багатствами та свідомим нищенням зелених зон громади, адже ця територія є зоною водозабору озера Стосика, а Брюховицькі ліси є легенями Львова.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, вимагаємо:
- не допустити житлової забудови на заліснених територіях у межах Львівської територіальної громади, зокрема у Брюховицьких лісах;
- при передачі земель у приватну власність проводити об’єктивні та незалежні обстеження із залученням екологів;
- якнайшвидше сформувати перелік ділянок, яким необхідно надати статус рекреаційних, природоохоронних територій на території Львівської територіальної громади.

Довідка: Житловий квартал хочуть звести на місці лісу, який був тут завжди. У 15 столітті польський король дозволив заселяти землі на березі річки Брюхівчанка, які були лісом. З кінця 19 століття Брюховичі розвивалися як рекреаційна зона Львова, селище було включене в офіційний список кліматичних курортів. Та з часів Незалежності ліс почали бездумно вирубувати.

У 2004 році Брюховицька селищна рада незаконно вилучила 19 гектарів з лісництва і віднесла їх до земель селища. І хоч суди тривають по сьогодні, на цій землі збудовано не один будинок. Території дитячих таборів вже давно роздані під приватні будинки. Досі триває конфілкт із появою чотириповерхівки на березі місцевого озера.

Минулого року Брюховичі приєднались до громади Львова. Брюховицький ліс став майже повністю під опіку міста. Тож мусимо зберегти ліс, якого може просто не стати.

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 12 липня петицію підписали 524 особи з 500 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Сербін Катерина Сергіївна

Початок збору підписів:

7 жовтня 2021 р.

Оприлюднення відповіді не пізніше:

11 грудня 2021 р.