Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 284 громади!

Рятуємо Лебединське озеро!

Лебединське — озеро на південно-західній околиці міста Лебедин Сумської області. Його площа разом з навколишніми луками — 50 га. Озеро використовується для відпочинку жителів міста та любительської риболовлі. І з роками ця історична пам’ятка перетворилася в екологічну біду . Я народилася в м.Лебедин і дуже прикро, що озеро зникає прямо на очах. Саме місто є важливим історичним центром України. Наприклад, саме тут у 1708р за наказом Петра І було страчено 900 козаків- мазепинців. У місті частими гостями були Г.С.Сковорода, Т.Г. Шевченко, С.В.Рахманінов, П.П.Гулак-Артемовський та інші.
Неодноразово приїздив у місто також видатний російський композитор П.І.Чайковський. Загалом під час перебування на Україні Чайковський повністю або частково написав близько 30 творів. Серед них - знаменитий балет "Лебедине озеро" (1876р). Відомо, що під час гостювання у Лебедені Чайковський мав звичку приходити надвечір на берег озера та милуватися навколишнім спокоєм природи та лебедями, що здавна селяться на озері. Існує декілька версій стосовно походження історії балету.
А тепер, у наші часи гине і саме озеро. Озеро, яке за всіма ознаками мало б стати всесвітньою культурною пам’яткою людства, нашою спадщиною прийдешньому поколінню.
Прошу Вас допомоги заради спасіння Лебединого озера - коштовної перлини міста і всієї України .

Категорія

ЕКОЛОГІЯ

Станом на 22 березня петицію підписали 4 особи з 200 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Іващенко Анастасія Ігорівна

Дата створення:

31 січня 2021 р.