Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 309 громад!

Пропоную змінити назву "вулиця Льва Толстого" на "вулиця ім. Віктора Новікова" у місті Лубни

Віктор Володимирович Новіков був щирим патріотом, борцем за волю, єдність і незалежність України, за її самостійне та гідне майбутнє. Учасник Помаранчевої Революціїї та Революціїї Гідності.

Від початку АТО навесні 2014 року Віктор Новіков одним з перших вступив до лав добровольчого батальйону "Азов".
Брав участь у звільненні Маріуполя, Мар'їнській та Іловайській операціях. Під час останньої отримав поранення. Та незважаючи на це, після реабілітації займав активну позицію у соціальному, спортивному, патріотичному та політичному житті Лубен.
Тривалий час обіймав посаду Голови громадської ради при Лубенській райдержадміністрації.

Сприяв розвитку спорту у місті.
Створив шкільний гурток Бійцівський клуб "Асгард" на базі Лубенської ЗОШ N⁰10, де проводив тренування з хортингу.

25 лютого 2023 року, одразу після початку повномасштабного російського вторгнення, Віктор Новіков повернувся на військову службу. Вступив до 147 батальйону 116 Полтавської бригади ТРО та разом з підрозділом виконував бойові задачі в Сумській та Донецькій областях.

Молодший сержант Віктор Новіков загинув 28 квітня 2023 року під час виконання завдання у зоні бойових дій, в районі населеного пункту Північне Покровського району Донецької області.

Віктор Володимирович Новіков нагороджений:
медаллю НАТО «Бывшая Югославия»,1998 р., медалями України «За військову службу», 2014р., "Захиснику Маріуполя" 2015р., «За оборону рідної держави» 2016р., «25 років незалежності України» 2016р., орденом "Лицарський хрест добровольця" 2016р., орденом "За вірність присязі" 2016р.,відзнаками «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» 2016р., відзнакою «За участь в антитерористичній операції", 2016р., медалями "За жертовність і любов до України" 2017р., "За участь в боях "Східний фронт" 2019р.

Пропоную увіковічити його пам'ять у назві вулиці в місті Лубни та змінити топонім "вулиця Льва Толстого" на "вулиця Віктора Новікова".
Оскільки саме завдяки таким людям, як Віктор Новіков, Україна стримує російську навалу і дає гідну відсіч окупанту. Завдяки нашим воїнам ми зараз існуємо як Держава та маємо змогу діяти згідно із Законом України "Про деколонізацію гуманітарної сфери України", котрий передбачає
позбавлення від імперського, постімперського, радянського символізму, інших символів російської імперської гегемонії в українському публічному просторі, культурі, освіті, архітектурі, засобах масової інформації (медіа), топоніміці тощо.
Відповідно, російський діяч Лев Толстой не повинен згадуватися у топонімічних назвах України, у тому числі - в назві вулиці. На відміну від Віктора Новікова, котрий заслуговує, аби його ім'я було викарбуване в історії міста Лубни.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Відповідь у додатку
Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 283 особи з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Барсуков Олександр Юрійович

Початок збору підписів:

22 травня 2023 р.

Відповідь дана:

1 червня 2023 р.