Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 300 громад!

Відновити гласність (онлайн-трансляцію) роботи ради громади та її постійних комісій

Відповідно до ч. 9 ст. 4 Регламенту Лубенської міської Ради Лубенського району Полтавської області восьмого скликання вимагаємо забезпечити виконання вимоги щодо гласності роботи ради та засідань постійних депутатських комісій, а саме забезпечити онлайн-трансляцію пленарних засідань та засідань постійних комісій.
В частині 5 ст. 1 Регламенту Лубенської міської ради зазначено «Дотримання Регламенту є обов'язковим для всіх депутатів Ради, міського голови, секретаря Ради, старост, виконавчих органів Ради, депутатських груп і фракцій, членів територіальної громади, фізичних і юридичних осіб.»
Тривалий час відповідальні особи, на яких покладено забезпечення виконання регламенту, не маючи на те жодних підстав, заблокували онлайн висвітлення роботи ради та її комісій. Більш того, засідання сесій і комісій не виставляються навіть в записі, що ускладнює доступ до інформації не тільки жителям громади, але й депутатам. Яким чином депутат, який не входить до складу комісії і перебуває у відрядженні, чи на службі, захищаючи Україну може ознайомитися з тим, що обговорювали на комісіях його колеги, чим керувалися підтримуючи чи відхиляючи певний проект?
Громада не підтримує пояснень міського голови, що така «секретність» викликана турботою про безпеку депутатів і виконкому. Ми довіряємо захисникам України, немає жодних підстав для ігнорування регламенту ради, якщо в громаді не оголошена тривога. Більш того, таке ігнорування регламенту порушує права наших депутатів, які сьогодні захищають Україну.
Підсумовуючи, ми вимагаємо негайно відновити трансляції засідань (або принаймні викладати повтори) ради та її комісій, за винятком питань, які стосуються обороноздатності країни й громади. Такі питання можливо (і потрібно) виділяти в окремий не публічний блок, всі інші питання мають бути висвітлені з дотриманням регламенту й вимог закону.

Категорія

ІНШІ

Станом на 6 червня петицію підписали 110 осіб з 250 необхідних.

Переглянути список

Автор:

КРАМАРЕНКО ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Початок збору підписів:

24 травня 2023 р.

До кінця збору підписів залишилось: