Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Поновити на роботі тренера Володимира Самчука

У Луцьку тренера-рекордсмена звільнили за «прогули», поки він готував спортсмена до чемпіонату світу.

Попри блискучий сезон, тренер юних чемпіонів Володимир Самчук не отримав ані подяки, ані премії. Натомість у надвідповідальний період підготовки його спортсмена до чемпіонату світу Володимира несподівано звільнили зі спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Луцької міської ради, в якій він пропрацював 18 років. Причому ситуація склалася абсурдна: наставника звільнили за «прогули» в той час, як він тренував свого підопічного до чемпіонату світу.

На період канікул із комунального басейну спустили воду. Тому Володимир Самчук готував свого підопічного в приватному басейні, де була вода! Звільнили його з формальної причини, нібито він не подав індивідуальний план до заяви, що буде проводити тренування в іншому місці.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, вимагаємо:

1. Поновити тренера Володимира Самчука на своїй посаді у СДЮСШ.
2. Звільнити директора плавального басейну Олександра Сологуба, який підписав заяву на звільнення.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Оскільки текст петиції про поновлення на роботі тренера Самчука Володимира Вікторовича містить ряд фактів та обставин, які не відповідають дійсності та суперечать чинному законодавству України, варто зауважити
наступне.
По-перше, прогул Самчука В.В. не здійснювався у період підготовки його
спортсмена до чемпіонату світу. Така інформація є недостовірною, оскільки у період прогулу роботи Самчука В.В. з 08.07.2019 по 15.07.2019, що
підтверджується щоденними актами відсутності працівника на робочому місці,
спортсмен Ткачук Максим Олександрович брав участь у чемпіонаті України з плавання у 25-метровому басейні у місті Запоріжжя. їхати у відрядження на ці змагання Самчук В.В. відмовився на тренерській нараді у присутності тренерів-викладачів, тому фактично не був присутнім на чемпіонаті.
По-друге, звільнення тренера-викладача відбулося не з формальних
причин. З 08.07.2019 до 15.07.2019 Самчук В.В. не з’являвся на роботі, у зв’язку
з чим працівниками СДЮСШОР плавання було складено акти про відсутність
працівника на робочому місці. Самчук В.В. не попередив про свою відсутність
на роботі, а також відмовився надавати пояснення після такого прогулу, що
підтверджує відсутність поважних причин та об’єктивних обставин такої події.
Щодо законних підстав звільнення тренера зазначаємо наступне.
Відповідно до п. 4. ч. 1 ст. 40 КЗпП України трудовий договір, укладений
на невизначний строк, а також строковий трудовий договір до закінчення
строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним
органом у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох
годин протягом робочого дня) без поважних причин.
Згідно з п. 24 постанови пленуму Верховного суду України № 9 від
06.11.1992 «Про практику розгляду судами трудових зборів» при розгляді
позовів про поновлення на роботі осіб, звільнених за п. 4 ст 40 КЗпП, суди повинні виходити з того, що передбаченим цією нормою закону прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин (наприклад, у зв'язку з поміщенням до медвитверезника, самовільне використання без погодження з власником або уповноваженим ним органом днів відгулів, чергової відпустки, залишення роботи до закінчення строку трудового договору чи строку, який працівник зобов'язаний пропрацювати за призначенням після закінчення вищого чи середнього спеціального учбового закладу).
Відтак, звільнення Самчука В.В. здійснене з дотриманням вимог трудового законодавства.
По-третє, відсутні підстави для поновлення Самчука В.В. на посаду тренера. Як відомо, Самчук В. звернувся до адвоката для захисту своїх трудових прав у судовому порядку.
Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. За правилами п. 2 ч. 1 ст. 232 КЗпП України безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами працівників про поновлення на роботі незалежно від підстав припинення трудового договору.
Тому питання законності звільнення та поновлення на роботі буде вирішене в судовому порядку.
Одночасно зазначаємо, що Самчук В.В. не звертався до адміністрації СДЮСШОР плавання з метою поновлення на роботі.
По-четверте, директор СДЮСШОР плавання Сологуб О.В. не підписував заяву про звільнення Самчука В.В. Звільнення відбулось наказом в.о. директора СДЮСШОР плавання у зв’язку з відсутністю Самчука В.В. протягом 8 календарних днів на робочому місці, що підтверджується вищевказаними актами.
Директор до останнього чекав пояснення від тренера-викладача щодо причин його відсутності на роботі та діяв в межах чинного законодавства. Тому законних підстав для розірвання контракту з Сологубом О.В. немає.
З урахування вищезазначеного, викладена у петиції інформація містить ряд невідповідностей реальним обставинам справи та не підлягає задоволенню як така, що суперечить вимогам чинного законодавства України.
Додаток до рішення

Категорія

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Петицію підписали 408 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Баранов Едуард Артемович

Початок збору підписів:

15 серпня 2019 р.

Відповідь дана:

4 вересня 2019 р.