Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 388 громад!

Термінове відновлення моніторингу громадського транспорту Луцька

З приходом зими лучани отримали неприємний сюрприз у вигляді повної відсутності можливості спостерігати за місцезнаходженням громадського транспорту. Попередній сервіс "М@К" від компанії Візор, який і до того працював з суттєвими наріканнями (кількість транспорту, що бодай на хвилину з'являвся у моніторингу останнім часом в кращому випадку знаходилася біля позначки у пів-сотні одиниць) повністю припинив відображувати автобуси. Новий оператор, згідно договору про організацію та обслуговування електронних систем в громадському транспорті м. Луцька від 17 липня 2019 року, взяв на себе зобов'язання щодо, цитую: "впровадження АСООП та моніторингу громадського транспорту (тролейбус, автобус) протягом 4 місяців з моменту підписання Договору". Проте ні до 11 листопада - дати, на яку був запланований запуск АСООП, ні місяць потому, так і не виконав своїх зобов'язань згідно підписаної угоди. Тож тепер тисячі лучан (за наявними даними, щоденно кількість жителів та гостей міста, що використовували сервіси з відстеження громадського транспорту, сягала щонайменше 5000 осіб; за календарний місяць сервісом користувались до 25000 осіб) змушені мерзнути на вулиці в очікуванні транспорту. Ситуація ще більш ускладнилась після відмови окремих перевізників встановлювати обладнання АСООП та розірвання з ними договорів на перевезення. В результаті час очікування на транспорт на холодних зупинках значно виріс, а сервіс, який міг цьому запобігти так і не з'явився - додаток від ТОВ "СІТІ КАРД СИСТЕМ", що з'явився напередодні транспортного колапсу, мало того, що не містив таких необхідних лучанам функцій, так до того ж по зручності користування не співставний навіть з додатком від попереднього оператора моніторингу "СмартМ@К", не кажучи вже про "CityBus Луцьк".
Виходячи із зазначеного вище, ми, що нижче підписалися, жителі міста Луцька, вимагаємо від міської влади ТЕРМІНОВО зобов'язати оператора електронних систем в громадському транспорті м. Луцька, компанію "СІТІ КАРД СИСТЕМ"
- виконати умови згадуваної вище угоди, та в мінімально можливі строки виконати взяті на себе зобов'язання з запуску моніторингу громадського транспорту, надавши цьому питанню максимальний пріоритет
- одночасно із запуском моніторингу транспорту надати дані місцезнаходження громадського транспорту в режимі онлайн існуючим сервісам ("М@К" та "CityBus Луцьк") та іншим бажаючим задля встановлення конкуренції, що дасть можливість лучанам обирати кращий сервіс, ніж той, що надає компанія "СІТІ КАРД СИСТЕМ" (який від користувачів отримав вкрай низькі оцінки - на момент написання 1,8 з 5 балів у Google Play Маркеті)

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

На Ваше електронне звернення щодо системи GPS-моніторингу інформуємо наступне.
На даний час у зв’язку з розірванням договорів на перевезення пасажирів, що зумовлено відмовою перевізників від впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду,’ проходить процес оголошення конкурсів на залучення перевізників до здійснення перевезень і залучення перевізників по тимчасових договорах з формуванням нових схем та розкладів руху. Після затвердження паспортів маршрутів дані будуть внесені в автоматизовану систему обліку оплати проїзду з наступним відображенням в системі GPS- моніторингу.
Після внесення та оновлення даних щодо схем руху і розкладів руху - усі транспортні засоби можна буде переглянути за допомогою мобільного додатку “CityCard”.
Разом з тим, Оператором електронних систем (ТОВ “СІТІ КАРД СИСТЕМ”) забезпечуватиметься експорт даних, які генеруються АСООП, в одному або кількох форматах відкритих даних, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 “Про затвердження положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”.
На даний час здійснюється інтеграція експорту даних з системи моніторингу відповідно до вимог та рекомендацій постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 для оприлюднення наборів відкритих даних органів місцевого самоврядування “Єдиного державного вебпорталу відкритих даних”. Після завершення робіт з інтеграції та оприлюднення набору “Дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу” і затвердження паспортів маршрутів існуючим та новим онлайн сервісам буде доступна у “відкритому доступі” інформація щодо руху транспортних засобів в режимі реального часу.
Додаток до рішення

Категорія

ТРАНСПОРТ ТА ДОРОГИ

Петицію підписали 403 особи з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Смаль Дмитро Миколайович

Початок збору підписів:

16 грудня 2019 р.

Відповідь дана:

24 грудня 2019 р.