Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Впровадження програми каналізування приватного сектору Луцької ОТГ

Однією з найгостріших проблем приватного сектору є відсутність комунікацій. Це і дорога, і підведені електричні (освітлення) та газотранспортні мережі та, звісно, водопровідна та каналізаційна мережа. І якщо газ і світло мають практично усі, то з водою і каналізацією проблеми значно більші.
Ще до утворення Луцької громади в теперішніх межах, чиновники міськради повідомляли про відсутність централізованої каналізації у близько 80% мешканців приватного сектору. Зараз з доєднанням до Луцька навколишніх сіл, впевнена, що дана проблема має ще більш кричущий характер.
Відсутність централізованого водопостачання та каналізації це не лише питання комфорт, а й питання екології, яка в нашому місті, нажаль, в ганебному стані. Адже нечистоти, які потрапляють у вигрібні ями, просочуються в грунт, є місця, де такі зливи під'єднані до дощових зливових мереж. Також вигрібні ями з часом потрібно відкачувати, що тягне за собою значні витрати на їх обслуговування.
На мою думку, сьогоднішнє гостре питання каналізування приватного сектору потрібно вирішувати комплексно. Йдеться про мікрорайони: Дубнівська, Кічкарівка, Вишків, Гуща, Львівська, Вересневе, Ковельська, та прилеглих сільських територій, які увійшли до Луцької ОТГ.
Зокрема, мікрорайон Вишків знаходиться всього за 3 км від очисних споруд в селі Липляни та за 5 км від центру Луцька, проте велика частина мешканців мікрорайону і досі не можуть користуватись такими досягненнями цивілізації як централізована каналізація. Доводиться обмежувати себе у споживанні води: посуд мити швидко, душ приймати похапцем, а про повну ванну взагалі можна забути. Адже вигрібна яма наповнюється досить швидко, а її відкачування коштує від 1000 гривень.
Луцьк прагне стати європейським містом, а це напряму залежить від умов проживання лучан. Благоустрій міста, реконструкція Театрального майдану – важливі. Але вони повинні «балансуватися» з життєвими потребами міста та інфраструктурними питання.
Будівництво каналізації – справа затратна, але це питання надважливе для подальшого розвитку міста.
Прошу затвердити Програму розвитку, реконструкції та ремонту водопровідно-каналізаційного господарства Луцької ОТГ на 2021-2026 роки .
Пропоную рухатися у напрямку каналізування поступово: район за районом, вулиця за вулицею. Готова долучитися до комісії по напрацюванню даної програми.

Категорія

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Станом на 20 липня петицію підписали 158 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Грушка Наталія Анатоліївна

Дата створення:

10 грудня 2020 р.