Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 394 громади!

Петиція про збереження за КЗ ЗСО "Луцький ліцей №3 Луцької міської ради" статусу ліцею

Не забирайте в нас право на освіту!!!!
Рішенням Луцької міської ради від 03.12.2021 № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі» затверджено, що Комунальний заклад «Луцький ліцей № 3 Луцької міської ради» з 01.08.2023 буде відноситись до типу Комунальний заклад середньої освіти «Луцька гімназія № 3 Луцької міської ради». Це означає, що наші діти будуть змушені навчатись лише з першого по дев’ятий класи. Надалі змушені шукати навчальні заклади типу ліцею поза територією мікрорайону. Звичайно, школи в місті Луцьку є, але ж ті заклади, що знаходяться територіально найближче до нашого мікрорайону, катастрофічно переповнені. Це стосується школи №1, №14. Наш ліцей розташований в центрі міста, до нас зручно добиратися звідусіль, проте наші діти будуть змушені їздити до інших навчальних закладів.
Чому у наших дітей відбирають право продовжувати навчання в рідному ліцеї?
Адже, згідно Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної освіти», який був підписаний 06.08.2021 Президентом України Володимиром Зеленським відмінено норму про обов’язковий набір 50 учнів у десяті класи ліцею, головна вимога два класи, а в них може бути і по 5 дітей. У Законі йдеться про необхідність створення ліцеїв з широкою географією, щоб було зручно добиратися учням до місця навчання.
Батьки учнів Ліцею 3 прекрасно розуміють, що для Луцької міської ради дуже важлива економія коштів, але ж не за рахунок дітей. Ми, жителі Луцької громади, сплачуємо щомісячно в місцевий бюджет податки і розуміємо, що частина і наших надходжень покривають видатки по шкільних закладах і по комунальному закладу «Луцький ліцей № 3 Луцької міської ради» зокрема.
Просимо підтримати дану петицію в збереженні статусу ліцею для Луцького ліцею № 3 Луцької міської ради заради майбутнього наших дітей.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши петицію про збереження за комунальним закладом загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 3 Луцької міської ради Волинської області» статусу ліцею, інформуємо наступне.
На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», з метою реалізації державної політики у галузі освіти виникла необхідність визначитися із типами закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердити їх мережу. 06.08.2021 набрав чинності Закон України від 15.07.2021 № 1658-1Х «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти», який удосконалює окремі положення законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» щодо забезпечення доступності повної загальної середньої освіти та трансформації мережі закладів загальної середньої освіти. Для забезпечення функціонування ліцею необхідно, щоб у закладі було не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10- 12 років навчання учнів). Закон України «Про освіту» визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) згідно із Рішенням Конституційного Суду № 10-р/2019 від 16.07.2019.
Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою 03.12.2021 за № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі» здійснювався аналіз сітки наповнюваності 8-9 і 10-11 класів, зокрема, і у ЗЗСО № 3 за останні чотири роки: у 2018-2019 навчальному році 8 клас - 71 учень, 9 клас - 88, 10 клас - 52, 11 клас - 23 учні; у 2019-2020 навчальному році 8 клас - 86 учнів, 9 клас - 70, 10 клас - 40, 11 клас - 52 учнів; у 2020-2021 навчальному році 8 клас - 87 учнів, 9 клас - 85, 10 клас -24, 11 клас - 40 учнів; у 2021-2022 навчальному році 8 клас - 113 учнів, 9 клас - 81, 10 клас - 40, 11 клас - 23 учнів. Дана інформація свідчить про те, що у 10-11 класах лишається менша частина дітей для здобуття повної загальної середньої освіти, що унеможливлює виконання вимоги щодо наповнюваності двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти.
На виконання підпункту 13 пункту 3 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII, який набрав чинності 28 вересня 2017 року, переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цього Закону, тому для затвердження нового Статуту ЗЗСО № 3 необхідно було визначити якого типу буде заклад (гімназією (І-ІІ ступінь) чи ліцеєм (І-ІІІ ступінь)) до 28 вересня 2022 року.
Отже, приведення установчих документів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади у відповідність до норм чинного законодавства та у відповідні строки є вимогою чинного законодавства .України, яке регулює правовідносини, що виникають у сфері освіти.
Органи місцевого самоврядування мають до 01 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв, безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи та необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.
Інформація щодо профільності навчання та умов зарахування до ліцеїв розміщена на офіційних сайтах закладів освіти (перелік закладів та профілів навчання учнів додається).
Також: варто зазначити, що у відповідь на численні звернення батьківської громадськості Міністерством освіти і науки України і управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області підтверджено правильність дій та правомірність прийнятих Луцькою міською радою рішень про визначення типів закладів освіти.
Щодо дотримання процедури обговорення, інформуємо, що вимога про проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу освіти стосується лише закладів, які знаходяться у сільській місцевості (абз. 2 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою кожен його проект розглядається на постійних комісіях Луцької міської ради за 21 робочий день до проведення сесії та обговорюється депутатами, які є представниками інтересів виборців свого виборчого округу територіальної громади.
Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 306 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Голубовский Тарас Євгенійович

Початок збору підписів:

2 червня 2022 р.

Відповідь дана:

1 липня 2022 р.