Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 384 громади!

Про збереження статусу ліцею для КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №7-природничий ліцей» Луцької міської ради

3 грудня 2021 року Луцькою міською радою було прийняте рішення «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі».
Згідно з цим рішенням, Комунальний заклад «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей Луцької міської ради Волинської області» з 01.08.2023 р. змінює свою назву на Комунальний заклад середньої освіти «Луцька гімназія № 7 Луцької міської ради».
Серед 26 реорганізованих навчальних закладів міста Луцька 18 отримали статус ліцею, тобто будуть забезпечувати здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти (І-ІІІ ступенів) впродовж терміну визначеного засновником цих навчальних закладів. Справжня реформа торкнулась лише 8 навчальних закладів, які перевели у статус гімназій (І-ІІ ступенів) з дозволом забезпечувати здобуття початкової та базової середньої освіти. Наш навчальний заклад є єдиним профільним природничим ліцеєм із міцною матеріально-технічною базою, потужним педагогічним колективом, навчально-дослідницькими досягненнями учнів, і руйнувати його, змінивши статус на гімназію, на нашу думку, є недоцільним.
Таким чином ці рішення означають, що діти у школі №7 м. Луцька будуть навчатись лише до 9-го класу. Старші класи – важливий період для подальшої освіти (підготовка до ЗНО, вступ до навчальних закладів), тому потрібно, щоб діти могли спокійно зосередитись на навчанні, і перехід до іншого навчального закладу, зважаючи на складну та невизначену ситуацію в країні, буде лише створювати додаткове психологічне навантаження на дітей, що може негативно позначитися на їх здоров’ї.
Враховуючи ситуацію воєнного стану в Україні, психологічний стан дітей після пандемії, занепокоєння тим, що певна частина випускників 9 класів будуть не охоплені навчанням, у зв’язку з переповненням шкіл, що найближче розташовані, а також збільшення вартості проїзду в громадському транспорті, яким змушені будуть користуватися учні, щоб доїхати у заклади освіти, ми, батьки 8 та 9-х класів, просимо вас:
- призупинити виконання рішення Луцької міської ради від 03.12.2021 №22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі»;
- визначити (змінити) тип нашого навчального закладу загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади як «Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №7 Луцької міської ради»;
- дозволити набір учнів у 10 класи відповідно до профілів, встановлених у нашому навчальному закладі.
Варто зауважити, що проєкт рішення міської ради прийнятий без проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу загальної середньої освіти №7, ніхто не цікавився думкою батьків та учнів. Для нас стало неприємністю, що діти будуть позбавлені права продовжувати навчання у своєму навчальному закладі, хоча кількість охочих, за попереднім опитуванням, становить 60 осіб, а це більше 70% від усіх учнів 9 класів. Ця сама проблема виникне і на наступні навчальні роки, оскільки кількість учнів у школі збільшується.

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши петицію про надання комунальному закладу «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 - природничий ліцей Луцької міської ради Волинської області» статусу ліцею, інформуємо наступне.
На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», з метою реалізації державної політики у галузі освіти виникла необхідність визначитися із типами закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердити їх мережу. 06.08.2021 набрав чинності Закон України від 15.07.2021 № 1658-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти», який удосконалює окремі положення законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» щодо забезпечення доступності повної загальної середньої освіти та трансформації мережі закладів загальної середньої освіти. Для забезпечення функціонування ліцею необхідно, щоб у закладі було не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10- 12 років навчання учнів). Закон України «Про освіту» визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) згідно із Рішенням Конституційного Суду № 10-р/2019 від 16.07.2019.
Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою 03.12.2021 за № 22/88 «Про визначення (зміну) типів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади та затвердження їх мережі» здійснювався аналіз сітки наповнюваності 8-9 і 10-11 класів, зокрема, і у ЗЗСО № 7 за останні три роки: у 2018-2019 навчальному році: 8 клас - 81 учень, 9 клас - 81, 10 клас - 38, 11 клас - 34 учні; у 2019-2020 навчальному році: 8 клас - 77 учнів, 9 клас - 78, 10 клас - 50, 11 клас - 38 учнів; у 2020-2021 навчальному році 8 клас - 84 учні, 9 клас -75, 10 клас - 45, 11 клас - 51 учень; у 2021-2022 навчальному році: 8 клас - 84 учні, 9 клас - 85, 10 клас - 44, 11 клас - 47 учнів. Дана інформація свідчить про те, що у 10-11 класах лишається менша частина дітей для здобуття повної загальної середньої освіти, що унеможливлює виконання вимоги щодо наповнюваності двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти.
На виконання підпункту 13 пункту 3 розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-УІІІ, який набрав чинності 28 вересня 2017 року, переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цього Закону, тому для затвердження нового Статуту ЗЗСО № 7 необхідно було визначити якого типу буде заклад (гімназією (І-ІІ ступінь) чи ліцеєм (І-ІІІ ступінь)) до 28 вересня 2022 року.
Отже, приведення установчих документів закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади у відповідність до норм чинного законодавства та у відповідні строки є вимогою чинного законодавства України, яке регулює правовідносини, що виникають у сфері освіти.
Органи місцевого самоврядування мають до 01 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв, безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи та необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.
Зарахування дітей до комунальних ліцеїв для здобуття профільної середньої освіти (до 9-11 (12) класів) відбувається на конкурсних засадах. Конкурс може не проводитися, якщо кількість поданих заяв про зарахування не перевищує загальної кількості вільних місць у відповідних класах.
Інформація щодо профільності навчання та умов зарахування до ліцеїв розміщена на офіційних сайтах закладів освіти.
Також варто зазначити, що у відповідь на численні звернення батьківської громадськості Міністерством освіти і науки України і управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області підтверджено правильність позиції та правомірність прийнятих Луцькою міською радою рішень про визначення типів закладів освіти.
Щодо дотримання процедури обговорення, інформуємо, що вимога про проведення громадських обговорень щодо зміни типу закладу освіти стосується лише закладів, які знаходяться у сільській місцевості (абз. 2 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту)». Перед прийняттям рішення Луцькою міською радою кожен його проект розглядається на постійних комісіях Луцької міської ради за 21 робочий день до проведення сесії та обговорюється депутатами, які є представниками інтересів виборців свого виборчого округу територіальної громади.

Додаток до рішення

Категорія

ОСВІТА

Петицію підписали 309 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Лащук Ольга Володимирівна

Початок збору підписів:

3 червня 2022 р.

Відповідь дана:

17 червня 2022 р.