Оберіть вашу громаду

Created with Sketch. Скасувати
+ ще 381 громадa!

Вимога заборони мови окупанта в публічному просторі

Просимо депутатів Луцької міської ради підготувати звернення до Верховної Ради України з приводу заходів, спрямованих на захист української ідентичності та проголосувати за нього.

24 лютого 2022 року російська федерація розпочала так звану «спецоперацію», яка насправді є окупаційною війною, спрямованою на загарбання території України. Ворог проголосив, що його метою є денацифікація - знищення української ідентичності шляхом заміни її російською. Такий процес ще можна назвати примусовою асиміляцією. Як вони застосовують примус, ми побачили після звільнення окупованих територій, коли увесь світ зараз жахається звірствами, які чинилися в Бучі, Ірпені, Бородянці та інших населених пунктах України.

Факторами примусової асиміляції/денацифікації є все те російське, що народ чує і бачить навколо себе: пісні, мова, газети, книги, кіно, інтернет, обслуговування покупців на ринку, театр, мова викладання в навчальних закладах тощо. При цьому національна мова потрапляє під заборону й висміювання, національні організації проголошуються «екстремістськими» і їхні члени переслідуються так, як зараз є у рф, а при союзі було й у нас.
Росія прямо проголосила, що метою війни є знищення українців, нашого національного духу. А що ж ми? Увесь світ із захопленням та подивом спостерігає, як український народ впевнено на війні нищить ворога. Ми не хочемо тримати на своїй землі імперських «скрєпів» - позбуваємося топонімів та відмовляємося від вивчення їхніх класиків. І нащось бережемо «язик».

Москва хоче мати єдиний денацифікований народ в межах власних кордонів. Вони добре знають, що єдиний народ є запорукою єдиної держави. Ми ж бачимо, що навіть на п‘ятому році війни російськомовні області на виборах більшістю обирали проросійську владу. Так, це працює, і москва добре знає, що зросійщеному народу російська влада буде ближчою. А ми можемо переконатися в цьому на сайті ЦВК.
Отже, денацифікація, цілковите винищення української ідентичності потрібне москві для остаточної окупації України. Фактори, які сприяють змосковщенню українців, становлять загрозу державній безпеці. Ми вже переросли «нерішучість підліткового періоду» і мусимо прибрати з публічного простору України державну мову рф. Адже це війна за наше право БУТИ, і все, що знищує нас, має вилучатися з України!
Якщо у когось є сумніви щодо намірів окупантів, то подивіться, як на окупованих територіях навчання стало російськомовним, українська зникла з офіційного діловодства, преси, театрів та етеру, знищуються книги та підручники українською, встановлюються радянські пам'ятники та символи.

Вимагаємо заборони на використання в публічному просторі російської мови. Більше нічого російською в теле- та радіопередачах, на концертах і від вуличних музикантів, в магазинах і на ринках, у кафе та у транспорті. Вилучити російську з освітнього процесу. Налагодити контроль, реагування на звернення громадян та відповідальність за недотримання цих норм. Порушникам передбачити вагоме покарання!


Автори петиції:
Андрій Тимчук
Богдан Жишко
Сергій Тимчук

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

16 липня 2019 року вступив в силу Закон № 2704-VIII “Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон передбачає гарантії використання української мови в публічному просторі і не поширюється на мову приватного спілкування і мову релігійних обрядів. Норми закону встановлюють обов'язкове використання української мови в державному і комунальному секторах, на транспорті і в закладах харчування, маркуванні товарів і послуг, в медичній, освітній і мистецькій сферах, а також у засобах масової інформації. Водночас, мовні права національних меншин мають бути на виконання зобов'язань України згідно з Європейською хартією регіональних мов і мов нацменшин, гарантовані окремим законом.
Однак не всі статті та положення Закону застосовуються відразу.
Протягом останніх 3-х років дія Закону про державну мову поетапно поширювалася на різні сфери публічного життя (відбулося вже б етапів):
- 16 липня 2019 року, коли набрав чинності сам Закон, зміни торкнулися в основному державної та комунальної сфери, освіти, публічного простору та публічних комунікацій;
- 16 січня 2020 року - набрали чинності норми Закону, які стосуються реклами;
- 16 липня 2020 року - норми закону поширилися на сферу охорони здоров’я, науки, застосування мови в технічній та проектній документації, листування та звітність юридичних осіб, виконання назв транспортної інфраструктури (аеропортів, портів, вокзалів, станцій, зупинок тощо);
- 16 січня 2021 року - українська мова стала обов’язковою при обслуговуванні громадян, наданні інформації про товари та послуги;
- 16 липня 2021 року - Закон поширився на сферу культури, туризму, книговидання і книгорозповсюдження. Іспит на володіння українського мовою став обов’язковим для посадовців та кандидатів на громадянство;
- 16 січня 2022 року - газети і журнали в Україні стали виходити українською.
З метою сприяння функціонуванню української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України діє Уповноважений із захисту державної мови (далі - Уповноважений). Відповідно до цього Закону протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати Уповноважений або його представники.
За порушення норм Закону передбачена адміністративна відповідальність.
Зазначаємо, що норми щодо адміністративної відповідальності (зміни в Кодекс України про адміністративні правопорушення) за порушення вимог Закону набирають чинності — 16 липня 2022 року.
Тобто російська мова в Україні остаточно втратила статус мови міжнаціонального спілкування. Ці функції мовний закон покладає виключно на українську мову. Зараз володіння українською стає обов'язком кожного громадянина України й навіть для осіб, що прагнуть набути українського громадянства. Кожний етап імплементації Закону призводить до реального розширення сфери функціонування державної мови.

Додаток до рішення

Категорія

ІНШІ

Петицію підписали 337 осіб з 300 необхідних.

Переглянути список

Автор:

Тимчук Андрій Іванович

Початок збору підписів:

20 червня 2022 р.

Відповідь дана:

18 липня 2022 р.